امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۰۸:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11777
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۵۸
تعداد بازدید: 151
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، اعضای شورای امنیت پس از درخواست‌های مکرر «بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل متحد، به اتفاق آراء توافق کردند که ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، اعضای شورای امنیت پس از درخواست‌های مکرر «بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل متحد، به اتفاق آراء توافق کردند که نیروی پاسدار صلح مستقر در ابیی را به پنج هزار و 326 نفر افزایش دهند.

در حال حاضر چهار هزار و 200 نیروی پاسدار صلح در ابیی مستقر و همه این نیروهای اتیوپیایی هستند.

این تصمیم شورای امنیت در پی کشته شدن یکی از رهبران قبیله‌ای و یک نیروی پاسدار صلح اتیوپیایی در درگیری با اعضای قبیله رقیب اتخاذ شد.

بان کی مون در گزارش اخیرا خود با ابراز نگرانی نسبت به تشدید اختلافات و درگیری‌های قبیله‌ای در منطقه ابیی تاکید کرد: اعزام نیروهای بیشتر به ابیی برای حفظ امنیت مرزها ضروری است زیرا حضور شبه نظامیان در این نقاط رو به افزایش است.

 از زمان استقلال سودان جنوبی در ژوئیه سال 2011 و جدا شدن، سودان جنوبی از سودان، دو کشور بر سر حق حاکمیت منطقه نفت خیز ابیی با یکدیگر اختلاف دارند.

منطقه ابیی اکنون تحت کنترل نیروهای پاسدار صلح سازمان ملل متحد از کشور اتیوپی است.

توافقنامه صلح نیواشا در سال 2005 بین سودان و جنبش آزادی بخش خلق (دولت نیمه خود مختار وقت) خواستار اخراج نیروهای دو طرف تا زمان تعیین سرنوشت این منطقه از طریق رای گیری شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار