امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۱:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117772
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، حسین احمدی‌نیاز ظهر امروز در جمع کودکان مصدوم شین‌آبادی در شورای شهر سنندج اظهار کرد: به عنوان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، حسین احمدی‌نیاز ظهر امروز در جمع کودکان مصدوم شین‌آبادی در شورای شهر سنندج اظهار کرد: به عنوان یک حقوقدان، وظیفه خود می‌دانم از حقوق این کودکان دفاع کنم.

وی تصریح کرد: اینها کسانی هستند که مورد غفلت واقع شده‌اند و لذا رسیدگی به حقوق آنها می‌تواند در زمینه احقاق حق مردم، مؤثر باشد.

وکیل مدافع کودکان مجروح شین‌آبادی گفت: متأسفانه در استان کردستان، تقصیر پزشکی و بی‌دقتی در روند درمان بسیار بالا است.

احمدی‌نیاز با ذکر نمونه‌ای، گفت: چند کودک را که می‌شد با ساده‌ترین شکل ممکن مداوا کرد به دلیل تقصیر پزشکی از دنیا رفته‌اند.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان بعثت سنندج، بزرگترین واحد درمانی در کل استان کردستان است، اظهار کرد: قصور پزشکی، حتی در این بیمارستان نیز وجود دارد.

این حقوقدان با بیان اینکه در موضوع بچه‌های شین‌آبادی، سرایدار، معلم و آموزش و پرورش مقصر بوده‌اند، گفت: هر کدام از این کودکان 35 بار زیر تیغ جراحی رفته‌اند.

احمدی‌نیاز با تأکید بر اینکه درد ناشی از سوختگی بسیار شدید است، گفت: باید هزاران بار برای این کودکان، نامه‌نگاری و تحصن کنیم.

وی با اشاره به کودکانی که در حادثه انفجار مریوان روی مین رفتند، خاطرنشان کرد: این کودکان دست و پای خود را از دست داده‌اند.

این حقوقدان با یادآوری تصویب کنوانسیون حقوق کودک در ایران و قرار گرفتن آن در قالب قوانین داخلی کشور، تصریح کرد: اگر بخواهم این حقوق را در مورد این کودکان لحاظ کنم، مشخص خواهد شد که این کنوانسیون نقض شده است.

احمدی‌‌نیاز با بیان اینکه بروز این سانحه برای کودکان شین‌آبادی، مشیت الهی بوده است، گفت: مسئولان و نهادهای مدنی نباید اجازه دهند نظیر چنین اتفاقاتی تکرار شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه این کودکان هرگز به دنبال تکدی‌گری نیستند، تصریح کرد: آنها تنها در پی احقاق حقوق قانونی خود هستند که امیدواریم این اتفاق رخ بدهد.

گفتنی است دانش‌آموزان سانحه دیده شین‌آبادی به همراه کودکانی که در حادثه انفجار مین در مریوان مصدوم شدند، میهمان شورای شهر سنندج هستند و قرار است تا ساعتی دیگر در جشن بزرگی که به مناسبت روز جهانی کودک و با عنوان جشن بادکنک‌ها برگزار می‌شود، حضور پیدا کنند. 

انتهای پیام/79012/س40/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها