امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۸:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117775
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین اژه‌ای در همایش روسای کل دادگستری استان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین اژه‌ای در همایش روسای کل دادگستری استان های سراسر کشور که به دعوت معاونت فرهنگی قوه قضاییه در مشهد برگزار شد ضمن تبریک ولادت امام هادی (ع) و فرا رسیدن عید سعید غدیرخم، یکی از اهداف مهم تمامی انبیاء و اولیای الهی را تحقق عدالت در جامعه دانست و گفت: برقراری عدالت در جامعه اگر بسط و گسترش یابد قطعا آن مدینه فاضله‌ای که پیش از آن وعده داده شده بود محقق خواهد شد.

وی افزود: قوه قضاییه نقش بسزایی در تحقق عدالت دارد که البته قانون اساسی هم این تکلیف بزرگ را بر عهده دستگاه قضایی گذاشته است.

معاون اول قوه قضاییه تحقق عدالت را نیاز به ابزارهای لازم به ویژه نیروی انسانی در این زمینه دانست و بیان کرد: اگر در قوه قضاییه نیروی انسانی عالم، فرهیخته و دانا داشته باشیم منجر به ایجاد یک تشکیلات خوب و موفق خواهد شد و چنانچه خدای نکرده فاقد یک چنین افرادی باشیم حتی در صورت اختصاص بودجه و برنامه لازم نیز نمی‌توان به موفقیت لازم دست پیدا کرد.

حجت الاسلام والمسلمین اژه‌ای تاکید کرد: عامل انسانی جز با الهام گرفتن از فرهنگ قرآنی و اسلام ناب شکل نخواهد گرفت و این نوع فرهنگ است که می‌تواند دنیا را تغییر دهد.

معاون اول قوه قضاییه ادامه داد: همه ما شاهدیم که امام بزرگوار که یک تربیت یافته چنین مکتبی است چگونه بدون هیچ امکانات تبلیغاتی و نظامی توانست چنان ضربه‌ای بر پیکره ظالمین و مستکبران جهان وارد کند که هنوز پس از 36 سال مستکبران از آن بیم دارند.

حجت الاسلام اژه‌ای با اشاره به ویژگی‌های انقلاب اسلامی ایران گفت: این انقلابی بود که توانست نظام 2500 ساله شاهنشاهی را به زانو درآورد، انقلابی که نظام پوسیده کمونیستی را درهم شکست و حتی نظام سرمایه داری غرب نیز در برابر این انقلاب نتوانست قد علم کند.

وی با بیان اینکه باید در مرحله نخست بدانیم که جایگاه فرهنگ در دستگاه قضایی کجاست اظهار کرد: قطعا باید در این زمینه به عامل نیروی انسانی بیشتر توجه کنیم چرا که پس از تقویت این بخش می‌توان به نتیجه دلخواه رسید.

معاون اول قوه قضاییه در پایان با تقدیر از آیت الله آملی لاریجانی نسبت به ایجاد معاونت فرهنگی در قوه قضاییه و اهتمام ویژه ایشان در خصوص مسائل فرهنگی از روسای کل دادگستری استان ها خواست تا در زمینه مسائل فرهنگی نقش مهمتر و موثرتری ایفا کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها