امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۴:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117776
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین صادقی در همایش روسای کل دادگستری استان های سراسر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین صادقی در همایش روسای کل دادگستری استان های سراسر کشور که در مشهد برگزار شد، بیان کرد: هدف از برگزاری این همایش این است که کسانی که مدیریت اصلی دستگاه قضا را بر عهده دارند با برنامه‌های فرهنگی این معاونت بیشتر آشنا شوند و همچنین این معاونت نظرات و دیدگاه‌های افراد را در خصوص مسایل فرهنگی در دستگاه قضایی بیشتر مورد توجه قرار دهد.

معاون فرهنگی قوه قضاییه افزود: مسائل فرهنگی تنها در نماز و روزه و قرائت قرآن خلاصه نمی‌شود، البته اینها بخشی از کار فرهنگی است اما گستره فرهنگی بیش از اینها است که باید در این خصوص تلاش کنیم تا در متن کار قضایی وارد شود.

وی با بیان اینکه همه کارها باید در ازای یک پیوست فرهنگی باشد، افزود: در غیر این صورت مثل این می‌ماند که نقش بر آب می‌زنیم، لذا باید از پوشش و گویش گرفته تا نشست و برخاست و برخورد با ارباب رجوع نگاه فرهنگی حاکم باشد.

معاون فرهنگی قوه قضاییه نقش مدیران دستگاه قضا را در خصوص گسترش مسائل فرهنگی مهم دانست و تاکید کرد: ما در جایی خدمت می کنیم که باید دائم به خود یادآور شویم اینجا دستگاه قضا و محل جاری سازی حق و عدل است.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی با تاکید بر اینکه هدف امور فرهنگی در دستگاه قضا تربیت مدیران و کارمندان فرهنگی و اخلاقی است، تصریح کرد: باید تدابیر حفاظتی برای دستگاه قضا در نظر گرفته شود که البته این تدابیر به معنای حفاظت فیزیکی نیست بلکه به معنای وسیع کلمه یعنی تربیت معنوی و اخلاقی است.

معاون فرهنگی قوه قضاییه در پایان با بیان اینکه بدون نگاه فرهنگی و انگیزه در تعالی اخلاق و معنویت در دستگاه قضا راه به جایی نخواهیم برد، خطاب به روسای کل دادگستری استان ها از آنان خواست تا با ارائه نظرات و پیشنهادات خود در زمینه مسائل فرهنگی این معاونت را یاری دهند.

پیش از سخنان معاون فرهنگی قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین مظفری رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی ضمن خیرمقدم به حاضرین در همایش بیان کرد: موضوع فرهنگ جایی برای انکار ندارد، زیرا همه ما معتقدیم که مسائل فرهنگی در برون و درون یک سازمان مسئله ای ضروری و مهم است.

وی افزود: مسائل فرهنگی در پیشرفت یک دستگاه نقش بسزایی دارد و اگر بعضا مشکلاتی در مسیر کارکنان دادگستری دیده ‌شود، قطعا به غفلت از مسائل فرهنگی برمی‌گردد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها