امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117780
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ساتیا نادلا» که نزدیک به یک سال است به سمت مدیرعاملی شرکت نرم‌افزاری «مایکروسافت» انتخاب

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ساتیا نادلا» که نزدیک به یک سال است به سمت مدیرعاملی شرکت نرم‌افزاری «مایکروسافت» انتخاب شده است، در سخنرانی روز گذشته (پنجشنبه) خود از کارمندان زن شرکت مایکروسافت خواست به تصمیم مدیران اعتماد کرده و درخواست افزایش حقوق نداشته باشند.

به گزارش گاردین، نادلا  در سخنرانی‌اش در رویدادی که برای زنان شاغل در زمینه «محاسبات» در فونیکس برگزار شد، در پاسخ به خواست مصاحبه کننده برای شنیدن پیشنهاداتش به زنان ناراضی که درخواست افزایش حقوق دارند گفت: «مسئله، درخواست افزایش حقوق نیست بلکه اعتماد به سیستمی است که حقوق شما را در روند شغلی‌تان به طور متناسب افزایش می‌دهد.»

سخنان نادلا با انتقاد بسیار از سوی شرکت‌کنندگان مواجه شد تا آنجا که وقتی مصاحبه کننده وی خانم «ماریا کلاو»، رییس کالج «هاروی ماد» و از مدیران مایکروسافت به نادلا گفت که با نظراتش مخالف است با تشویق و استقبال زیادی از سوی شرکت‌کنندگان روبرو شد.

تساوی حقوق زنان و مردان در ازای کار برابر از ادعاهای مدیرعامل این شرکت بزرگ نرم‌افزاری بوده و نادلا پس از سخنرانی مجبور شد طی نامه‌ای به تمامی کارمندان، ضمن اعتراف به پاسخ اشتباه خود تاکید کند که خانم ماریا درست می‌گفته و اگر کارمندان من جمله زنان از حقوقشان ناراضی هستند می‌بایست این نارضایتی را اعلام دارند.

با این حال سخنان نادلا موید این واقعیت است که شرکت‌های فنآوری محور در ایالات متحده برخورد چندان دوستانه‌ای با خانم‌ها ندارند. در این شرکت‌ها به ویژه در بخش مهندسی، به مردان، سفیدپوستان و آسیایی‌ها بیش از دیگران بها داده می‌شود.

با توجه به آماری که شرکت مایکروسافت همین ماه منتشر کرده است، 29 درصد از کارکنان مایکروسافت زن هستند. در حالی که زنان از بخش فنی و مهندسی و مدیریتی سهمی 17 درصدی دارند. این آمار تقریبا با داده‌های منتشر شده امسال از سوی دیگر شرکت‌های بزرگ ایالات متحده در بخش فنآوری اطلاعات قابل مقایسه است.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها