امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۰۸:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117782
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از وبگاه خبری «مرآة البحرین»، بیش از هزار سازمان بین‌المللی با صدور بیانیه‌ای از

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از وبگاه خبری «مرآة البحرین»، بیش از هزار سازمان بین‌المللی با صدور بیانیه‌ای از مقامات نظام بحرین خواستند، «نبیل رجب» رئیس مرکز حقوق بشر بحرین و سایر بازداشت شدگان عرصه حقوق بشر و فعالان سیاسی را هر چه زودتر و بدون هیچ گونه قید و شرطی آزاد کنند.

نبیل رجب 19 اکتبر بار دیگر محاکمه می شود

دادستان کل بحرین اعلام کرد که نبیل رجب رئیس مرکز حقوق بشر بحرین روز 19 اکتبر جاری محاکمه خواهد شد.

به گزارش شبکه العالم «حسین البوالی» از اعضای دادستانی کل بحرین تصریح کرد: دو وزارتخانه دفاع و کشور از نبیل رجب به خاطر مطالب اخیرش در شبکه اجتماعی توئیتر شکایت کرده‌اند.

نبیل رجب که رئیس مرکز حقوق بشر بحرین است در ماه مه و بعد از تحمل دو سال حبس به اتهام شرکت در تظاهرات غیرقانونی از زندان آزاد شد. وی اول ماه اکتبر به اتهام درج اظهارات خود در توئیتر بار دیگر بازداشت شد.اتهام وی توهین به مقامات وزارت کشور عنوان شده است.

تظاهرات حمایت از همه پرسی در بحرین برگزار شد

مردم بحرین تظاهراتی با عنوان «همه پرسی، خواستۀ ملت» را برای اعلام حمایت از برگزاری همه پرسی تعیین حق سرنوشت برگزار کردند.

تظاهرات گسترده مردم بحرین باعث اختلال کامل عبور و مرور در همه مسیرها و خیابان ها شد. معترضان اعلام کردند که برگزاری همه پرسی تعیین حق سرنوشت، گامی بلند در مسیر واگذاری قدرت به مردم است. تظاهرکنندگان همچنین اعلام کردند که در انتخابات پارلمانی آتی شرکت نخواهند کرد.

از سوی دیگر، مزدوران رژیم حاکم آل خلیفه بحرین با خودروهای زرهی برای سرکوب مردم در خیابانها مستقر و با آنها درگیر شدند. مزدوران آل خلیفه برای متفرق کردن مردم از گازهای اشک آور، گازهای سمی و گلوله ساچمه‌ای استفاده کردند که به مجروح شدن تعدادی از معترضان منجر شد. استفاده از گلوله ساچمه‌ای در سطح جهان غیرقانونی است.

استقبال یک مرکز اروپایی از لغو مصونیت فرزند پادشاه بحرین

مرکز اروپایی حقوق قانون اساسی و حقوق بشر، از لغو مصونیت «ناصر بن حمد آل خلیفه» فرزند پادشاه بحرین استقبال کرد.

بر اساس این گزارش، موافقت دادستانی انگلیس با لغو مصونیت فرزند پادشاه بحرین، تحقیق پلیس جنایات جنگی انگلیس درباره اتهام ناصر بن حمد را درباره شرکت در شکنجه زندانیان سیاسی بحرین و پیگرد قضایی وی هموار می سازد.

«آندریاس اسکوللر» مشاور حقوقی مرکز اروپایی حقوق قانون اساسی و حقوق بشر در این باره گفت که اگر تصمیم دادستانی انگلیس درباره لغو مصونیت ناصر بن حمد مغایر با قوانین بین المللی است، لندن نباید از تحقیقات حساس دیپلماتیک خودداری نموده و باید به طور جدی در این زمینه تحقیق کند.

ناصر بن حمد آل خلیفه متهم به شکنجه «محمد حبیب المقداد» روحانی مخالف رژیم بحرین که دارای شناسنامه سوئدی می‌باشد به همراه دو نفر دیگر است.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها