امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۲۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117784
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش گروه‌بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; «چاک هیگل» وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که بهترین کمکی که ترکیه می‌تواند به آمریکا بکند این ...

به گزارش گروه‌بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; «چاک هیگل» وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که بهترین کمکی که ترکیه می‌تواند به آمریکا بکند این است که اجازه دهد از پایگاه اینجرلیک برای مبارزه با داعش استفاده شود.

آمریکا طی روزهای اخیر نارضایتی خود از بی‌میلی هم‌پیمان ترکش برای اقدام نظامی در سوریه را ابراز داشته و برای متقاعد کردن این کشور ژنرال جان آلن و معاونش را که قرار است امروز جمعه نیز با «احمد داوداغلو» وزیر خارجه ترکیه دیدار و گفت‌وگو داشته باشند، راهی آنکارا کرده است.

به گزارش «النشره»هگل در بیانیه‌ای با این مظمون «نیاز به همکاری و آموزش و ارسال تجهیزات برای مخالفان میانه‌روی سوری» این در خواست را این طور توضیح داد که نمایندگان کشورش، مسئله یاد شده را در نشست با مقامات ترک در میان خواهند گذاشت.

وزیر دفاع آمریکا در عین حال تاکید کرد که قابلیت اقدام نظامی به همراه ترکیه می‌تواند در جنگ با داعش کارآیی داشته باشد.وی در عین حال با اشاره به درخواست ترکیه مبنی بر برقراری منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه گفت که واشنگتن هم‌اکنون این اقدام را مدنظر ندارد و ترجیح می‌دهد تا درباره این موارد مذاکره کند.

در این راستا وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه از اعزام اکیپی نظامی به آنکارا طی هفته آینده برای پیگیری گفت‌وگوها با دولت ترکیه درباره اتخاذ تدابیر فوری و سریع علیه داعش خبر داد.
انتهای‌پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها