امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117788
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه امروز جمعه در واکنش به اعتراضات خشونت‌آمیز کردها گفت ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه امروز جمعه در واکنش به اعتراضات خشونت‌آمیز کردها گفت که این تحرکات نمی‌تواند تأثیری در اراده سیاسی دولتمردان آنکارا داشته باشد.

کردهای ترکیه چند روزی است که در خیابان‌های شهرهای جنوب شرقی با پلیس درگیرند؛ تاکنون 31 نفر در این درگیری‌ها کشته شده‌اند.

بر اساس گزارش خبرگزاری «آناتولی»، اردوغان با اشاره به این اجتماعات اعتراض‌آمیز گفت که «سیاست‌های داخلی و خارجی ترکیه تحت تأثیر حملات تروریستی و یا خشونت تعیین نمی‌شوند.»

کردهای ترکیه که در برخی موارد با سلاح گرم در برابر پلیس موضع گرفته‌اند، به بسته بودن مرز ترکیه به سمت سوریه معترض‌اند. این مرز تا چندی پیش برای عبور افرادی که قصد پیوستن به داعش و النصره را داشتند، باز بود و سوریه بارها به این تردد مرزی تروریست‌ها اعتراض کرده بود.

چند روز پیش شدت اعتراضات در شهر «دیاربکر» به حدی زیاد شد که فرماندار این شهر در ساعات پایانی شب، حکومت نظامی اعلام کرد.

کردهای ترکیه می‌خواهند در این روزها که شهر کردنشین «کوبانی» در سوریه تحت محاصره داعش قرار دارد بتوانند با عبور از مرز به مدافعین این شهر بپیوندند و یا حداقل دولت اجازه ارسال سلاح برای اهالی «کوبانی» را صادر کند.

5 هزار غیرنظامی در کوبانی تحت محاصره هستند؛ داعش تا لحظه نگارش این خبر، 40 درصد از شهر را تصرف کرده است.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار