امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11779
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۵۸
تعداد بازدید: 206
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، سفارت آمریکا در تونس در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما نسبت به صدور احکام دو سال حبس تعلیقی برای متهمان حمله به ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، سفارت آمریکا در تونس در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما نسبت به صدور احکام دو سال حبس تعلیقی برای متهمان حمله به سفارت آمریکا در تونس ابراز نگرانی عمیق می‌کنیم زیرا با حجم بالای خسارات و خشونتی که روی داد تطابق ندارد.

سفارت آمریکا ادامه داد: ما خواستار تحقیق جدی درباره حمله به سفارت آمریکا در تونس هستیم و عواملی که مردم را برای حمله تحریک کردند باید محاکمه شوند.

این بیانیه افزود: دولت تونس بر اساس قانون بین‌المللی مسئول حفاظت از نهادهای دیپلماتیک خارجی در این کشور است.

سفارت آمریکا در پایان گفت: با وجود اینکه دولت تونس مخالفت خود را با خشونت طلبی ابراز کرده است اما با سطح احکام صادره در حق متهمان حمله به سفارت در این قضیه کوتاهی کرده است.

20 شهروند تونسی سه شنبه شب گذشته به اتهام خشونت علیه نیروهای امنیتی و تخریب اموال عمومی در حمله چهاردهم سپتامبر گذشته به سفارت آمریکا در تونس محاکمه شدند.

حمله مذکور در اعتراض به انتشار فیلم آمریکایی موهن به ساحت پیامبر اکرم (ص) در اینترنت صورت گرفته بود.

این در حالی است که این 20 تن اتهامات وارده را تکذیب و تاکید می‌کنند که محاکمه آن‌ها در راستای جلب رضایت آمریکا و اتحادیه اروپا صورت گرفته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها