امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۱:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117792
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در رام الله، «صالح زیدان»، عضو دفتر سیاسی جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین از برگزاری نشست دولت ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در رام الله، «صالح زیدان»، عضو دفتر سیاسی جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین از برگزاری نشست دولت توافق ملی فلسطینی در غزه استقبال کرد.

وی در بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن را در اختیار دفتر پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در غزه قرار داد، خواستار تبعیت از دولت کنونی فلسطینی برای ادای هرچه بهتر وظایفش از جمله لغو محاصره نوار غزه و بازسازی نوار شد.

زیدان همچنین از جامعه بین المللی از جمله کشورهای عربی خواستار حمایت مادی جهت موفقیت کنفرانس بازسازی نوار غزه در قاهره و اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی جهت لغو محاصره نوار غزه و گشودن گذرگاه‌ها شد.

وی افزود: پایان دادن به تجاوزات صهیونیستی علیه نوار غزه و تضمین عدم تکرار آن و حمایت از بازسازی نوار نیازمند استراتژی سیاسی خاصی است که موجب پایان دادن به اشغالگری شود و از این حیث از موضع سوئد در به رسمیت شناختن دولت فلسطین استقبال می‌کنیم و از کشورهای دیگر می‌خواهیم ضمن پایان دادن به حمایت از رژیم صهیونیستی موضع مشابه دولت سوئد را در قبال دولت فلسطینی اتخاذ کنند.

وی همچنین بر ضرورت امضای میثاق رم توسط دولت فلسطینی و پیوستن آن به دادگاه جنایی بین المللی تاکید کرد تا امکان بازخواست و محاکمه سران رژیم صهیونیستی در دادگاه‌های بین المللی فراهم شود. در حالی‌که باید همواره گزینه مقاومت مهمترین گزینه مد نظر فلسطینیان جهت مقابله با رژیم صهیونیستی باشد.

وی همچنین خواستار تسریع در برگزاری نشستی توسط سازمان آزادیبخش فلسطین برای تدوین استراتژی سیاسی و مبارزاتی یکپارچه برای فلسطینیان و بازگرداندن وحدت و یکپارچگی ملی میان آنها شد.

این در حالی است که اتحاد دموکراتیک فلسطین، «فدا» نیز از برگزاری نشست دولت توافق ملی فلسطین در نوار غزه استقبال و ابراز امیدواری کرد، این نشست زمینه ساز بازگشت وحدت ملی فلسطینیان باشد.

فدا در این ارتباط با انتشار بیانیه‌ای از تمام فلسطینی‌ها خواست با دولت توافق ملی همکاری داشته باشند و آن را در ادای وظایفش کمک کنند.

این درحالی است که جنبش حماس نیز از سفر دولت توافق ملی فلسطینی به نوار غزه استقبال کرد و در «سامی ابوزهری»، سخنگوی این جنبش طی اظهاراتی مطبوعاتی تصریح کرد که از دولت توافق ملی می‌خواهیم که به مسئولیت‌های خود در قبال نوار غزه عمل کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها