امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۷:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117794
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقامات سئول می‌گویند که امروز جمعه، یک ماهیگیر چینی پس از ممانعت از بازرسی قایق خود توسط ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقامات سئول می‌گویند که امروز جمعه، یک ماهیگیر چینی پس از ممانعت از بازرسی قایق خود توسط گارد ساحلی کره جنوبی، به ضرب گلوله یکی از افسران این گشت دریایی کشته شده است.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، وزارت امور خارجه چین پس از انتشار این خبر، سریعاً واکنش نشان داد و ضمن تأیید قتل یکی از اتباع چینی در این حادثه، خواستار تحقیق همه‌جانبه در خصوص این حادثه شده است.

«هنگ لی» سخنگوی وزارت خارجه چین گفته که چین از میزان خشونت به کار رفته در طی اعمال قانون توسط این افسر کره‌ای و کشته شدن یک نفر در این میان، متحیر است. چین خواستار تنبیه جدی این افسر شده است.

به گفته رسانه‌های کره جنوبی، شش افسر گارد ساحلی با ورود به این قایق ماهیگیری چینی قصد بازرسی از آن را داشته‌اند که با ممانعت ناخدای 45 ساله شناور، عرضه کشتی به صحنه زد و خورد بدل شده و پس از شلیک 8 گلوله از سلاح یکی از افسران کره‌ای، مرد چینی مجروح و 30 دقیقه بعد در اثر جراحات وارده، کشته شده است.

دو سال پیش نیز در حادثه‌ای مشابه، یک ماهیگیر چینی با اصابت گلوله پلاستیکی یک افسر گارد ساحلی کره جنوبی کشته شده بود.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها