امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۵:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117795
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هفت ماه مانده به انتخابات سراسری در انگلستان، «دیوید کامرون»، نخست وزیر انگلستان و رهبر ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هفت ماه مانده به انتخابات سراسری در انگلستان، «دیوید کامرون»، نخست وزیر انگلستان و رهبر حزب محافظه‌کار، پس از پیروزی امروز «یوکیپ» (حزب استقلال) در بدست آوردن کرسی کلاکتون در اسکس، دلایلی بسیار منطقی برای نگرانی درباره انتخابات ماه می سال آینده دارد.


«یوکیپ»، امروز با پیروزی در انتخابات میان‌دوره، نخستین حضورش در پارلمان انگلستان در تاریخ این حزب را جشن گرفت


روزنامه « تلگراف» در گزارش خود، با اشاره به زمان زیادی که کامرون برای به همه‌پرسی گذاشتن عضویت انگلستان در اتحادیه اروپا، در پارلمان کنونی داشت، به این موضوع می‌پردازد که این همه‌پرسی در صورت برگزاری، می‌توانست یوکیپ را به عنوان حزبی که بر محور مخالفت با عضویت انگلستان در اتحادیه اروپا بنیان نهاده شده خلع سلاح کند ولی به جای آن کامرون مرتب وعده می‌دهد و کار را به فردا موکول می‌کند.

یوکیپ در حال حاضر با پشتیبانی شایان توجهی از سوی رای‌دهندگان در طیف‌های سیاسی گوناگون روبرو است. اگر کامرون انتخابات سراسری 2015 را از دست بدهد نخواهد توانست کسی به جز خودش را مقصر بداند.


نایجل فاراژ، رهبر یوکیپ : طرح‌های کامرون در اروپا «عوام‌فریبی بی‌شرمانه» است


یوکیپ، خواستار خروج فوری انگلستان از اتحادیه اروپا و پایان یافتن سیاست مهاجرتی کامرون موسوم به «درهای باز» است. این حزب تا صبح امروز (جمعه) هیچ کرسی در پارلمان انگلستان نداشت ولی با پیروزی «داگلاس کارلسول»، نخستین کرسی پارلمان انگلستان در تاریخ حزبی‌اش را بدست آورد. یوکیپ که 24 کرسی از 73 جایگاه بریتانیا در پارلمان اروپا را در اختیار دارد معتقد است انگلستان، خارج از اتحادیه اروپا، دموکراتیک‌تر و مرفه‌تر خواهد بود.
سیاست مهاجرتی درهای باز آقای نخست وزیر و اصرار وی بر عضویت انگلستان در اتحادیه اروپا،با مخالفت بسیار از سوی هم‌حزبی‌های کامرون نیز مواجه شده است. مخالفت‌هایی که با پیوستن اعضای این حزب به یوکیپ برای محافظه‌کارها دردسرهای بسیار درست کرده و موقعیت آنها در انتخابات پیش رو در ماه می سال آتی را به چالش کشیده است.


اختلاف اندک محافظه‌کاران با حزب‌ کارگر در تازه‌ترین نظرسنجی‌ در انگلیس


تلگراف در ادامه با اشاره به اینکه تحلیل‌گران حزب محافظه‌کار،  قدرت گرفتن یوکیپ را با بالا بردن شانس حزب کارگر در انتخابات سراسری یکی می‌دانند پیشنهاد می‌کند این حزب هواداری از یوکیپ را هواداری از نگرشی تعبیر کند که به نظر عموم بها می‌دهد و با ارزش نهادن به خواست مردمی، شانس محافظه‌کارها را در انتخابات ماه می سال آینده بالا ببرد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار