امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۵:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117816
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همزمان با ادامه درگیری‌ها در شهر عین العرب(کوبانی) در شمال سوریه داعش بخشی از نیروهای ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همزمان با ادامه درگیری‌ها در شهر عین العرب(کوبانی) در شمال سوریه داعش بخشی از نیروهای کمکی خود را از ریف الرقه به اطراف عین العرب انتقال داده است تا بتواند کنترل این شهر را به طور کامل در دست بگیرد.

گزارش‌ها حاکی از جنگ خیابانی در عین العرب (کوبانی) شهر است و منابع رسانه‌ای خبر داده‌اند که داعش بر 40 درصد از این شهر تسلط یافته است و تنها چند صد متر با مرکز این شهر فاصله دارد.

شبکه تلویزیونی المیادین با اشاره به انتقال نیروها و بخشی از تجهیزات سنگین نیروهای داعش به عین العرب برای شکستن مقاومت نیروهای کرد در این شهر گزارش داد که این انتقال نیروها درحالی است که حملات هوایی ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا همچنان ادامه دارد و نزدیک به 50 بار در روزهای گذشته این مناطق بمباران شده‌اند ولی مسیر لجستیکی داعش قطع نشده است.

نیروهای داعش توانسته‌اند بیمارستان دولتی عین العرب را به کنترل خود درآورند و پرس تی‌وی هم خبر داد که مرکز فرماندهی نیروهای کرد در کوبانی توسط داعش اشغال شده است.

این درحالی است که همچنان 5 هزار نفر از مردم غیرنظامی شهر کوبانی به دلیل محاصره با شرایط دشواری مواجه هستند و به دلیل کمبود آب و غذا جانشان در خطر است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها