امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۸:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117843
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ناصر باکیده جانشین دبیر بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در مراسم اختتامیه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ناصر باکیده جانشین دبیر بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در مراسم اختتامیه بیست و هشتمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان در یاسوج، گفت: رصد و ارزیابی فیلم‌‌های مرتبط با کودکان و نوجوانان است یکی از مهم ترین کارهای جشنواره قلمداد می‌شود. در این دوره به همت دوستان سعی کردیم در بخش ملی و بین‌المللی در حوزه‌‌های مختلف از جمله سینمایی، ویدئویی، کوتاه و انیمیشن رصد و ارزیابی آثار به درستی انجام و نقاط قوت جشنواره به درستی تقویت شود تا شاهد جشنواره‌ای در خور کودکان و نوجوانان این سرزمین باشیم.

وی ادامه داد: امسال در بخش بین‌الملل با تقاضای بیش از ۷۴ کشور از اقصی نقاط دنیا مواجه شدیم. ۶۴ کشور فیلم‌ هایشان را به جشنواره ارسال کردند و هیئت انتخاب متناسب با معیارهایی که در نظر داشت (از جمله فرم، محتوا و ساختار) آثار منتخب را  برای حضور در جشنواره انتخاب کرد و ۴۲ اثر انتخاب شد. در بخش‌‌های سینمایی، پویانمایی، فیلم‌‌های بلند و کوتاه سه فیلم ایرانی با فیلم‌‌های بین‌المللی رقابت کردند و همین امر باعث  شد فیلمسازان ایرانی در بخش‌های مختلف آثار خود را با آثار بین‌المللی محک بزنند.

جانشین دبیر بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با اشاره به ویژگی مهم این دوره از جشنواره، عنوان کرد: امسال یک جریان در روند تولید آثار سینمایی طی مدت کمتر از یک سال ایجاد شد که باعث شد در این دوره ما شاهد تعدد فیلم‌ها در بخش سینمای ایران باشیم و این جالب توجه بود. از میان ۲۳ عنوان فیلم بلند سینمایی، طبق مقررات جشنواره ۱۳ عنوان توسط هیئت انتخاب به لحاظ کیفی برای حضور در بخش مسابقه انتخاب شد و امیدواریم به لحاظ کیفی شاهد آثار خوبی در این دوره از جشنواره باشیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار