امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۳:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117849
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گروه نویسندگان اعزامی از بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان بعد از گذر و بازدید ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گروه نویسندگان اعزامی از بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان بعد از گذر و بازدید از شهرهای ساحلی منطقه مَکران به شهر سیریک رسیدند و ظهر امروز بعد از اقامه نماز ظهر در مسجد این شهر، ناهار را در منزل شهردار این شهر (آقای سعدی‌نیا) صرف کردند.

پس از صرف ناهار در نشستی صمیمانه میان نویسندگان و شهردار سیریک و پس از اشاره‌های سعدی‌نیا به چشم انداز آینده و توسعه این منطقه، جواد محقق شاعر خواستار آن شد که پژوهشگران بومی منطقه و اساتید آنجا، نسبت به ایجاد یک قرائت واحد از مَکران به یک وحدت رویه و اتفاق نظر دست یابند.

محقق ضمن بیان آسیب‌های تلفظ‌های مختلف مَکران، مُکران و مَکوران خواستار آن شد به منظور توسعه صحیح و مستند سازی متون، به تلفظ ثابتی از اسم این منطقه دست پیدا کنند.

سفر گروه نویسندگان که شامل 32 نفر از نویسندگان، شاعران و فعالین فرهنگی است از 15 مهر از چابهار آغاز شده و تا یکشنبه 20 مهر ادامه خواهد داشت.

در این سفر نویسندگان جوان در برنامه‌ای فشرده از مناطق مختلف نوار ساحلی مَکران شامل چابهار، کُنارک، پسابندر، جاسک و سیریک بازدید کرده و در ادامه به شهرهای بندرعباس و قشم نیز سفر خواهند کرد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها