امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۵:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117856
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۰۸
تعداد بازدید: 29
محمدمهدی رمضان‌زاده مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهیدبهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به لزوم ...

محمدمهدی رمضان‌زاده مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهیدبهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به لزوم معرفی وزیر علوم جدید از طرف دولت به مجلس، ضمن یادآوری این فرمایش امام راحل(ره) که فرمود: «دانشگاه مرکز سعادت و در مقابل، شقاوت یک ملت است. از دانشگاه باید سرنوشت یک ملت تعیین شود. دانشگاه خوب یک ملت را سعادتمند می‌کند و دانشگاه غیر اسلامی و دانشگاه بد یک ملت را به عقب می‌زند»، گفت: رئیس جمهور در معرفی وزیر جدید علوم بایستی ضمن توجه به این فرمایش امام(ره)، دغدغه‌های نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی را مدنظر قرار دهد.

وی ادامه داد: وزیر علومی که قرار است در راس آموزش عالی کشور قرار گیرد باید دارای سوابق انقلابی بوده و اعتقاد کامل به اصول اسلامی و لزوم اسلامی شدن علوم به ویژه علوم انسانی داشته باشد.

رمضان‌زاده ضمن اشاره به اهمیت وجود فضای آرام در دانشگاه‌ها، تصریح کرد: کسی که به عنوان وزیر علوم از طرف دولت معرفی می‌شود باید بدور از حاشیه سازی‌ها فضایی آرام در دانشگاه حاکم کند تا امکان پیشرفت علمی همچون گذشته در کشور فراهم شود.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهیدبهشتی با بیان اینکه وزیر علوم باید از جنس دانشگاه و دانشجو باشد، خاطرنشان کرد: وزیر علوم جدید بایستی دانشگاه و دانشجو را به خوبی بشناسد و بداند با آنها چگونه رفتار کند. دانشگاه را وارد حاشیه نکند و رشد علمی دانشگاه را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهد.

این فعال دانشجویی با تاکید بر عدم استفاده از عوامل فتنه در بدنه وزارت علوم و دانشگاه‌ها، اظهار داشت: دانشگاه باشگاه حزب، جریان، قبیله و جناح نیست و نباید به جولانگاه سیاسی تبدیل شود زیرا این کار به رشد علمی ضربه می‌زند و دانشگاه را متشنج خواهد کرد.

وی با بیان اینکه سکان‌دار آینده آموزش عالی لازم است در بخش ارتباط دانشگاه و صنعت و دانشگاه و کشاورزی قوی عمل کند، خاطرنشان کرد: وزیر علومی که قرار است در صندلی وزارت بنشیند برای موفقیت در کار بهتر است در جذب هیات علمی‌ دانشگاه‌ها بازنگری داشته باشد و ورودی دانشگاه‌ها به تناسب دانشجو در مقاطع مختلف رعایت شود، زیرا در حال حاضر تناسب معقولی در این بخش وجود ندارد.

رمضان‌زاده در خاتمه به کاهش رشد علمی که اخیرا در کشور ایجاد شده اشاره کرد و اظهار داشت: امیدواریم دولت فردی را برای مدیریت وزارت علوم معرفی کند که بتواند سقوط دو پله‌ای ما در رشد علمی را جبران کند و همچنین در حوزه علوم انسانی تحولی با اقتضائات اسلامی ایجاد کند تا دیگر نخواهیم به یافته‌های غربی استناد کنیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها