امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۰۴:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11786
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۵۸
تعداد بازدید: 146
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روسیا الیوم، «الکساندر لوکاشوویچ» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: سخنان اخیر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روسیا الیوم، «الکساندر لوکاشوویچ» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: سخنان اخیر مقامات آمریکایی درباره امکان اجرای منطقه پرواز ممنوع، باعث تردید در جدیت آمریکا برای اجرای راه حل سیاسی در سوریه می‌شود.

لوکاشوویچ با اشاره به اینکه مسکو امید دارد تا واشنگتن به توافقات دو جانبه درباره ژنو 2 پایبند باشد، افزود: روسیه به هیچ طرفی اجازه نخواهد داد که طرحی نظامی در سوریه را به اجرا درآورد.

این سخنان پس از آن مطرح شد که کاخ سفید از پنتاگون خواست تا طرح‌هایی برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع در داخل سوریه فراهم کند که این طرح توسط آمریکا و دیگر کشورها نظیر فرانسه و انگلیس قابل اجرا باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با اشاره به برخی تلاش‌ها برای به شکست کشاندن توافق مسکو و واشنگتن درباره حل بحران سوریه ابراز داشت که روسیه به طور اساسی به ادامه همکاری با آمریکا برای حل مسالمت آمیز بحران سوریه بر اساس بیانیه ژنو امیدوار است.

مخالفان سوری و دولت دمشق قرار است در گفت‌وگوهای موسوم به ژنو 2 با یکدیگر درباره پایان دادن به درگیری‌ها در این کشور مذاکره کنند.

ژنو 2 با ابتکار عمل آمریکا و روسیه و در پی دیدار جان کری و سرگئی لاوروف وزرای خارجه دو کشور، برگزار می‌شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار