امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۳:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11787
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۵۸
تعداد بازدید: 239
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از رویترز، «منصور ارباب سیر» ایرانی ـ آمریکایی متهم به توطئه ترور سفیر سعودی در آمریکا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از رویترز، «منصور ارباب سیر» ایرانی ـ آمریکایی متهم به توطئه ترور سفیر سعودی در آمریکا به 25 سال زندان در آمریکا محکوم  شد.

وی که 58 سال سن دارد، امروز پنجشنبه در دادگاهی در ایالت منهتن آمریکا به این حکم محکوم شد.

ارباب سیر که در آمریکا خودروهای دست دوم معامله می‌کرد متهم است که از اوباش مکزیکی خواسته «عادل الجبیر» سفیر عربستان سعودی در واشنگتن را بکشند.

او در 29 سپتامبر سال گذشته در فرودگاه بین المللی جان اف کندی در نیویورک دستگیر شد.

وزارت دادگستری امریکا در 11 اکتبر همان سال ادعا کرد که ارباب‌سیر از حق خود برای داشتن وکیل چشم پوشی کرده و به دست داشتن در این توطئه قتل اعتراف کرده است.

امریکا همچنین ادعا می‌کند که ارباب‌سیر با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ارتباط دارد. با وجود این، مقامات ایرانی قویا این اتهام را رد کرده و می‌گویند واشنگتن نتوانسته است برای ادعاهای خود هیچ گونه مدرکی ارائه دهد.

مقامات ایرانی می‌گویند، اظهارات ارباب‌سیر با توجه به سابقه وی نمی‌تواند به عنوان مدرک مورد استفاده قرار بگیرد.

گفته شده است که فرد متهم یک معتاد به مواد مخدر است که 30 سال پیش از ایران فرار کرده است.

به گفته بعضی از دوستان وی، ارباب سیر از ماده مخدر ماریجوانا استفاده می‌کند، الکل می‌نوشد و به آشفتگی و فراموشکار بودن شهرت دارد.

«حیدر مصلحی» وزیر اطلاعات ایران اظهار داشته که حتی ضعیف ترین سازمان‌های اطلاعاتی در جهان مردی را با چنین سابقه‌ای به کار نمی‌گیرند و وی را مامور عملیاتی در خاک آمریکا نمی‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها