امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117871
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۸
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، زهرا نوع‌پرست در مراسم روز جهانی نابینایان (عصای سفید) که صبح امروز با حضور علی صابری، الهه راستگو و مجتبی شاکری از ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، زهرا نوع‌پرست در مراسم روز جهانی نابینایان (عصای سفید) که صبح امروز با حضور علی صابری، الهه راستگو و مجتبی شاکری از اعضای شورا برگزار شد، اظهار داشت: سال گذشته سازمان بهزیستی کشور دستور‌العملی را به تمامی انجمن‌ها ابلاغ کرد که بر اساس آن، خرید هر نوع تجهیزات غیر استاندارد ممنوع شد.

وی تصریح کرد: در سال جاری نیز اعتبارات سازمان بهزیستی کشور در حوزه توانبخشی نسبت به سال گذشته افزایش 3 برابری داشته است به طوری که افزایش این اعتبارات در تأمین تجهیزات توانبخشی معلولان است.

نوع‌پرست خاطر نشان کرد: برنامه دیگری که در حال حاضر از سوی سازمان بهزیستی کشور دنبال می‌شود توزیع عصاهای لیزری و هوشمند است که اگر در این زمینه به جمع‌بندی برسیم که این عصاها خلأهای مورد نیاز معلولان را برطرف خواهد کرد به سرعت توزیع آنها را به صورت گسترده آغاز خواهیم کرد.

مدیر کل توانبخشی و توانپزشکی بهزیستی کشور ادامه داد: برای خرید هر عصای هوشمند و لیزری مبلغ 3 میلیون تومان نیاز است که در صورت تأیید سازمان، این مبلغ به نابینایان پرداخت خواهد شد.

نوع‌پرست در پایان در خصوص طراحی طرح جدید اسکناس‌خوانی ویژه نابینایان گفت: این طرح توسط نخبگان کشور ما در حال بررسی است و پس از تأیید نهایی در اختیار جامعه نابینایان قرار خواهد گرفت.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار