امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۳:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117879
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۸
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در حالی که قیمت نفت در هفته های اخیر به شدت کاهش یافته و قیمت نفت اوپک به 92 دلار در هر ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در حالی که قیمت نفت در هفته های اخیر به شدت کاهش یافته و قیمت نفت اوپک به 92 دلار در هر بشکه رسیده است، در اقدامی غیر قابل باور رسانه‌های غربی به نقل از رسانه های خبری دنیا از جمله رویترز و بلومبرگ اعلام کردند که ایران نفت خود را در ماه نوامبر در آسیا با بالاترین تخفیف در طی حدود 6 سال گذشته ارائه خواهد کرد که برابر با کاهش قیمتی است که عربستان اعمال کرده است.

این خبر که تا کنون صحت آن به تأیید مقامات رسمی ایران نرسیده و سندی نیز برای اثبات آن منتشر نشده، از قول دو منبع آگاه روایت شده و اینگونه گفته شده که این دو در شرکت ملی نفت ایران فعالیت دارند. بلومبرگ از قول منابع ادعایی خود اعلام کرده که شرکت ملی نفت ایران قیمت های رسمی فروش نفت خود به مشتریان در آسیا را برای ماه نوامبر کاهش داده است.

بر اساس این گزارش، ادعا شده است که شرکت ملی نفت ایران ماه آینده نفت سبک ایران را که مهمترین نوع نفت صادراتی این کشور است، در آسیا  82 سنت کمتر از قیمت متوسط عمان و دوبی به مشتریان عرضه خواهد کرد.

این رقم یک دلار کمتر از قیمت ماه اکتبر است و بزرگترین کاهش قیمت از دسامبر 2008 تاکنون به شمار می رود.

همچنین رویترز نیز اعلام کرده است، نفت سنگین ایران در ماه نوامبر، 2 دلار و 61 سنت کمتر از متوسط عمان و دوبی در بازار آسیا عرضه خواهد شد، در حالی که این رقم در ماه اکتبر یک دلار و 91 سنت کمتر از متوسط عمان و دوبی بود. بدین ترتیب ایران قیمت نفت سنگین خود را نیز 70 سنت کاهش داده است. همچنین قیمت نفت فروزان در ماه نوامبر 2 دلار و 44 سنت کمتر از متوسط عمان و دوبی خواهد بود که این رقم نسبت به ماه اکتبر 70 سنت ارزان تر شده است. قیمت نفت سنگین میادین سروش و نوروز نیز برای ماه نوامبر 6 دلار و 90 سنت کمتر از متوسط عمان و دوبی تعیین شده که 10 سنت نسبت به قیمت ماه اکتبر پایین تر است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها