امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۷:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117881
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۸
تعداد بازدید: 15
به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی در دیدار با مدیران و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ...

به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی در دیدار با مدیران و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام با اشاره به در پیش رو بودن عید غدیر خم، «جمع میان اضداد» را یکی از صفات ذکر شده برای مولی الموحدین(ع) عنوان کرد و اظهار داشت: این یک تعبیر کنایه آمیز بوده و می خواهد بگوید که وجود علی(ع) آنقدر بزرگ است که صفات متفاوتی در آن جمع شده است.

سیدحسن خمینی با اشاره به دیگر صفات علی(ع) مانند زهد و تقوا، فصاحت و بلاغت در سخن و... گفت: یکی از بزرگان تعبیر لطیفی دارد که می گوید بزرگترین معجزه پیامبر(ص)، علی(ع) است؛ زیرا وجود چنین شخصیتی در کنار پیامبر(ص) نشان می دهد که حوزه مغناطیسی پیامبر چقدر وسیع بوده استو شخص امیرالمؤمنین نیز تعابیر زیبایی از روابط خود با پیامبر(ص) دارند.

وی گفت: روز عید غدیر، روز امیرالمؤمنین(ع) و پیامبر(ص) است و بزرگی امیرالمؤمنین(ع) فخر پیامبر(ص) است، زیرا در دامن او چنین شخصیتی تربیت یافت.

تولیت آستان امام خمینی با اشاره به ذو ابعاد بودن شخصیت علی(ع) اظهار داشت: امروز در دنیای اسلام از چنین مسأله ای غافل هستیم و آنچه با نام داعش امروز پیدا شده است محصول چنین غفلتی است؛ اگر دو سال پیش به ما می گفتند در قرن فعلی کسانی پیدا می شوند که برده داری و بریدن سر انسانها را رواج می دهند، باور نمی کردیم؛ زیرا فارغ از تأسف آور بودن تمام کردن این کارها به نام اسلام، می توان گفت که دلیل پیدایش این گروهها خروج از اعتدال و رعایت اصل جمع ضدین و فراموشی ابعاد متفاوت انسانی است.

وی ادامه داد: یکی از علمای عراق در خصوص داعش گفته است خیلی از افرادی که امروز به عراق آمده اند و قبلا نیز کمونیست بوده اند که ایرادی ندارد؛ اما مسأله این است که آنها می گویند فقط ما مسلمانیم و شما را می کشیم!

سید حسن خمینی تصریح کرد: این فرهنگ داعش است که خود را حق مطلق می داند و دیگران را دارای حق حیات نداند که ممکن است این منش در دیگران نیز به انحاء و اشکال گوناگون وجود داشته باشد؛ لذا جامعه ما امروز محتاج تفکر علوی است و اگر امروز علی(ع) و بزرگانی چون امام راحل یاد می کنیم ما هستیم که محتاج آنان هستیم؛ نه آنها محتاج ما و شاید به همین خاطر است که پیامبر(ص) می فرمایند «ذکر علی(ع) عباده».

وی در پایان به دانشجویان جدیدالورود به دانشگاه آزاد واحد یادگار امام توصیه کرد که سال جدید و حرکت و زندگی خود را آمیخته به نام علی(ع) و جمیع صفات ایشان کنند.
 
در ابتدای این دیدار حجت الاسلام و المسلمین دکتر موسوی رئیس واحد یادگار امام شهرری دانشگاه آزاد گزارش کوتاهی از فعالیت های این واحد ارائه کرد.
 
  انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها