امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117885
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۸
تعداد بازدید: 37
حسین ولی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پاسخ به این سؤال که آیا مصوبه مجمع عمومی برای واگذاری عرصه واحدهای ...

حسین ولی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پاسخ به این سؤال که آیا مصوبه مجمع عمومی برای واگذاری عرصه واحدهای مسکن مهر 99 ساله با تعیین قیمت اراضی توسط کارشناس رسمی در این شهر نیز انجام می‌شود، گفت: خوشبختانه در شهر پردیس متقاضیان مسکن مهر همکاری خوبی دارند و آورده خود را به موقع پرداخت می‌کنند و سرعت ساخت و ساز هم مناسب است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در شهر پردیس تعاونی مسکن مهر فعالیت نمی‌کند، تأکید کرد: این اقدام در حقیقت در راستای خودمالکی کردن زمین‌های مسکن 99 ساله است که با نظرسنجی که انجام شده است، 94 درصد متقاضیان مسکن مهر 99 ساله موافق خود مالکی شدن واحدهای خود هستند.

چندی پیش شرکت عمران پرند پیامکی را با این مضمون به تعاونی‌های مسکن ارسال کرد: «قابل توجه مدیران عامل تعاونی‌های مسکن مهر به اطلاع می‌رساند به استناد مصوبه مجمع عمومی که به تأیید مقام عالی وزارت راه وشهرسازی رسیده است مقرر شد واگذاری عرصه واحدهای مسکن مهر 99 ساله با تعیین قیمت اراضی توسط کارشناس رسمی دادگستری و با لحاظ زمان تخصیص واحد صورت پذیرد.

ولی‌پور ادامه داد: خود مالکی کردن واحدهای مسکن مهر اختیاری است و اجباری در آن نیست، اما به هر حال این روش می‌تواند درآمدزایی خوبی برای سرعت در تکمیل واحدهای مسکن مهر باشد.

مدیر عامل شهر جدید پردیس با بیان اینکه در مصوبه دولت قبل برای تکمیل واحدهای مسکن مهر علاوه بر آورده متقاضیان، فروش اراضی برای تکمیل خدمات زیربنایی تأکید شده است، گفت: به هر حال شرکت عمران شهرهای جدید پیگیر این موضوع است که از محل خود مالکی کردن مسکن‌های مهر 99 ساله اقدام به تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی کند.

ولی‌پور در پاسخ به این سؤال که آیا این اقدام موجب بی‌نظمی نمی‌شود و شاید در یک بلوک یک متقاضی مسکن مهر نخواهد اقدام به این کار کند، گفت: به هر حال باید تمام افراد راضی به این کار شوند، تا این اقدام به خوبی انجام شود.

وی ادامه داد: سهم هر نفر در این اقدام با توجه به متراژ واحدها مشخص می‌شود و شاید در برخی از بلوک‌ها افراد پول 10 متر زمین را بدهند و در برخی از بلوک‌های دیگر پول 30 متر را بدهند، پس این اقدام با یک رقم مشخص قابل انجام نیست.

*روند ساخت و ساز مسکن مهر کند نیست 

ولی‌پور در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود روند ساخت و ساز مسکن مهر در پردیس کند است، گفت: به دلیل همکاری مناسب متقاضیان و به موقع پرداخت کردن آورده روند ساخت و ساز نه تنها کند نیست بلکه سرعت مناسبی هم دارد.

*هر روز بهره‌برداری داریم 

وی ادامه داد: در حال حاضر در این شهر ما هر روز بهره‌برداری داریم و واحدهای مسکن مهر را تحویل می‌دهیم.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها