امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۹:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11789
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۵۸
تعداد بازدید: 206
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی المنار گفت که جنگ در سوریه جنگ برای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی المنار گفت که جنگ در سوریه جنگ برای وطن است.

وی با توجه به پیروزی‌های اخیر ارتش سوریه در نبردهای میدانی با ترویست‌های مسلح گفت: حرکت از موضع تدافعی به موضع تهاجمی نبوده است بلکه تحول در موازنه به سود نیروهای ارتش بوده است.

بشار اسد افزود: ما نمی‌توانیم بین موضع حزب الله در جنگ القصیر و حمله اسرائیل را جدا کنیم.

رئیس جمهور سوریه ادامه داد: تروریست‌ها همچنان توسط کشورهای همسایه حمایت می‌شوند و توسط کشورهای خارجی تسلیح می‌شوند.

وی در ادامه اظهار داشت: حزب الله چرا در نبردهای مهم در حلب یا دمشق که مهمتر از القصیر بودند حضور نداشت؟ آیا آنها از القصیر کم اهمیت‌تر بودند، نبرد القصیر برای تقسیم و ایجاد شکاف در سوریه نبود بلکه برای حفظ وحدت سوریه بود.

حمله اسرائیل در ارتباط با نبرد در القصیر بود و هر چیزی که در القصیر حاصل شود با اسرائیل ارتباط دارد، هدف آنها جدا کردن جبهه مقاومت است.

حزب الله در مرز لبنان و یا سوریه حضور دارد چون جنگ با دشمن و وکلای آنها است.

اسرائیل از حمایت تروریست‌ها به دنبال ایجاد فاصله در جبهه مقاومت است و دفاع هوایی سوری را هدف قرار داد.

ما اگر بخواهیم پاسخی به اسرائیل بدهیم پاسخی استراتژیک خواهد بود.
مقاومتی که حرکت مردمی نباشد مقاومت نیست، دولتی که در مقابل مقاومت بایستد دولت بی‌پرواست.
ما با روسیه درباره انواع مختلف سلاح طی سال‌های مذاکره کردیم و این مذاکرات ادامه خواهد داشت. تمام توافق‌های ما با روسیه نهایی شده و همکاری‌ها بین ما با مسکو ادامه دارد.
بشار اسد در ادامه گفت: رفتن یا ماندن رئیس جمهور به مردم سوریه مربوط است. ما به عنوان نماینده در ژنو حضور خواهیم یافت. ما به ژنو می‌رویم تا با کشورهایی که در پشت مخالفان هستند گفت‌وگو کنیم.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها