امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۰۴:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117898
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۸
تعداد بازدید: 60
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شعارهایی که خواستار «عدالت برای مایکل براون» بود در تظاهرات اوایل امروز (شنبه) در حومه

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شعارهایی که خواستار «عدالت برای مایکل براون» بود در تظاهرات اوایل امروز (شنبه) در حومه «سنت‌لوئیس» آمریکا طنین‌انداز شد و معترضان آمریکایی تیراندازی پلیس به سیاهپوستان آمریکایی را با انگیزه نژادپرستانه اعلام کردند.

دوماه نیست که از قتل «مایکل براون» نوجوان سیاهپوست آمریکایی توسط افسر پلیس سفیدپوست آمریکایی می‌گذرد که اواخر هفته گذشته، «واندریک مایرس» نوجوان 18 ساله‌ سیاهپوست آمریکایی با 17 گلوله پلیس آمریکا در «سنت لوییس» در ایالت «میسوری» آمریکا کشته شد.
 


 

نکته‌ دیگری که وجود دارد این است که افسر پلیس آمریکایی که به سمت این نوجوان شلیک کرده است، در دوران تعطیلی خود بوده است و بعنوان افسر پلیس هیچ وظیفه‌ای نداشته است.

این خشونت و رفتار تبعیض‌آمیز پلیس آمریکا با نوجوان سیاهپوست، خشم مردم منطقه سنت‌لوئیس را برانگیخت و تظاهراتی اعتراضی برپا شد.
 


 

صدها نفر از معترضان حومه «سنت‌لوئیس» اوایل امروز (شنبه) با به دست گرفتن شمع و تابوت به خیابان‌های شهر آمدند و علیه خشونت پلیس شعار سردادند: «هیچ عدالتی وجود ندارد، هیچ صلحی وجود ندارد.» «دست‌ها بالاست شلیک نکنید!». برخی از معترضان نیز پلاکاردهایی به دست داشتند که روی آن نوشته بود: «پلیس را خلع سلاح کنید»
 


 

طبق گزارش سی ان ان، در حالیکه معترضان با خیره شدن به افسران پلیس آنها را از رو برده بودند، پیامی از بلندگو از طرف معترضان اعلام شد: «اگر شما دستتان به یک افسر پلیس بخورد، به اتهام حمله دستگیر خواهید شد.»
 


 

بر اساس این گزارش، معترضان به منظور بزرگداشت دو نوجوان سیاهپوست که توسط پلیس آمریکا کشته شده بودند، شمع‌، گل و تصاویری از آنها را به دست گرفته بودند و تابوت‌هایی از جنسه شیشه حمل می‌کردند و شعارهایی علیه خشونت پلیس سر می‌دادند.
 


 

اعتراضاتی که قرار است به مدت 4 روز ادامه داشته باشد نام «اکتبر فرگوسن» و «هفته مقاومت» را بخود گرفته است و بر قتل براون که 9 آگوست کشته شد، متمرکز است.

معترضان خواستار دستگیری و محاکمه افسران پلیس آمریکایی که دو نوجوان سیاهپوست آمریکایی را کشتند، شدند.

اعتراضات فرگوسن قرار است به مدت 4 روز ادامه داشته باشد. فعالان حقوق بشر و معترضان در صدد هستند امروز در سنت لوئیس تظاهرات برپا کنند.
 


 

طبق این گزارش، قرار است چندین برنامه دیگر فردا (یکشنبه) برگزار شود، از جمله نشست «بازتاب و مقاومت» دانشگاه سنت لوئیس در خصوص خشونت پلیس می‌باشد و تظاهرات، روز دوشنبه نیز ادامه خواهد داشت و هدف آن ایجاد یک جنبش ملی برای بررسی خشونت پلیس می‌باشد.
 


 

پلیس آمریکا رفتار ناخوشایندی با سیاهپوستان آمریکایی دارد و در اغلب موارد بدون دلیل آنها را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهد و حتی به قتل می‌رساند. در یکی از موارد، 9 آگوست، «مایکل براون» نوجوان 18 ساله سیاهپوست آمریکایی در حالی که غیرمسلح بود در «فرگوسن» در ایالت «میسوری» آمریکا، توسط پلیس سفیدپوست آمریکا کشته شد.
 این مسئله خشم مردم فرگوسن را که اغلب سیاهپوست هستند، برانگیخت و اعتراضات شبانه در این منطقه آغاز شد و در برخی از شب‌ها، پلیس به اعمال زور و خشونت متوسل شد و چندین نفر نیز دستگیر شدند.
 


انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها