امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۸:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117899
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۸
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرج به نقل از روابط عمومی سپاه استان البرز، محمدحسین صفار هرندی ظهر امروز در جمع پاسداران و پایوران ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرج به نقل از روابط عمومی سپاه استان البرز، محمدحسین صفار هرندی ظهر امروز در جمع پاسداران و پایوران سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز با اشاره به وضعیت کنونی جهان و آمریکا با بیان این که اقتصاد آمریکا افول کرده و چین در مباحث اقتصادی از امریکا پیشی گرفته است، اظهار داشت: چینی‌ها امروز خواستار برقراری روابط استراتژیک با ایران هستند و این در حالی است که در گذشته ایران خواستار این روابط بوده است و این امر نشان از قدرت ایران در روابط بین‌الملل و تاثیرگذاری آن در منطقه می‌باشد.

وی ادامه داد: امروز تمام دنیا می‌خواهد با ایران تعامل داشته باشد و مصداق آن تمایل روس‌ها برای خریداری 500 هزار بشکه نفت بیشتر از قراردادهای قبلی از ایران است زیرا روس‌ها نیز طعم تلخ تحریم‌ها را چشیده و از ایران برای مقابله با تحریم‌ها یاری خواسته‌اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که دشمن در تهدیدات خود علیه ایران دائما در حال تکرار گزینه‌های روی میز است، تصریح کرد: با وجود این که تمامی برنامه‌های دشمن علیه ایران برنامه‌ریزی می‌شود امروز شاهد قدرت ایران در منطقه و جهان هستیم به طوری که همگان بر نقش ایران در بهبود وضعیت منطقه اذعان دارند.

صفار هرندی در ادامه با اشاره به سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری، گفت: اقتصاد مقاومتی اقتصاد ریاضتی نیست بلکه در سیاست‌های ابلاغی بر استفاده بهینه از منابع انسانی و منابع طبیعی تاکید شده است.

رشد علمی ایران و دستیابی به رتبه هفتم جهان در نانو تکنولوژی دیگر موضوعی بود که عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به آن پرداخت و اعلام کرد: خوشبختانه سرعت رشد علمی ایران در جهان مناسب ارزیابی شده است و پیش‌بینی می‌شود با تلاش دانشمندان و محققان کشور طی 10 سال آینده به رتبه چهارم دنیا در نانو تکنولوژی دست یابیم.

وی با بیان این که رشد علمی ایران 12 برابر رشد علمی سایر کشورهای جهان است، اظهار داشت: در حال حاضر ایران پیچیده‌ترین فناوری‌های ساخت نیروگاه‌ها را در اختیار دارد و کشورهای دوست و همسایه خواستار همکاری ایران برای ساخت نیروگاه در این کشورها هستند.

صفار هرندی همچنین به پیش‌شرط‌های غرب برای مذاکره با ایران اشاره و تصریح کرد: در گذشته سه پیش شرط دست برداشتن از حمایت تروریسم که در نظر آنان لبنان، حزب‌الله و فلسطین به شمار می‌رفت، پذیرش قواعد حقوق بشر و ایجاد کشوری مورد قبول دنیا برای مذاکره با ایران مد نظر بود اما خوشبختانه امروز با قدرت ایران، غرب بدون پیش‌شرط با ایران مذاکره می‌کند. و این از عنایات خداوند می‌باشد و باید این نعمت بزرگ را قدر بدانیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان به موضوع داعش اشاره و خاطرنشان کرد: داعش دست‌نشانده آمریکا است و اکنون به خط پایان خود رسیده و جنایات آن گریبان‌گیر آمریکا شده و برای براندازی آن خواستار کمک از ایران هستند اما ایران به این خواسته پاسخ منفی داده است.

انتهای پیام/2302/ط

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها