امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۴:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11790
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۵۸
تعداد بازدید: 146
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آمریکا به اسرائیل هشدار داد ادامه فعالیت‌های شهرک‌سازی این رژیم در بیت‌المقدس شرقی برای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آمریکا به اسرائیل هشدار داد ادامه فعالیت‌های شهرک‌سازی این رژیم در بیت‌المقدس شرقی برای تلاشهای دستیابی به توافق صلح با فلسطین «مضر است.»

به گزارش خبرگزاری فرانسه، «جن پساکی»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به گزارش‌هایی که از قصد اسرائیل برای ساخت بیش از هزار واحد مسکونی دیگر در بیت‌المقدس پرده برمی‌داشت، گفت: «اسرائیلی‌ها باید بدانند که ادامه فعالیت‌های شهرک‌سازی و ساخت واحدهای مسکونی جدید در بیت‌المقدس شرقی برای نهضت صلح مضر است.»

رژیم صهیونیستی قصد دارد به عنوان بخشی از برنامه پاکسازی قومیتی‌اش در سرزمین‌های اشغالی فلسطین، بیش از هزار منزل مسکن جدید در بیت‌المقدس شرقی احداث کند.

قراردادهای مربوط به ساخت 300 منزل در شهرک «راموت» در شمال شرقی بیت‌المقدس امضا شده است و نقشه‌های مربوط به 797 قطعه زمین در شهرک «گیلو» در بیت‌المقدس هم در فهرست فروش قرار گرفته است.

گیلو از جمله پنج شهرک اصلی یهودی‌نشین در شرق بیت المقدس است که درپی «جنگ شش روزه 1967» از سوی اسرائیل گسترش یافته است

پروژه مسکن‌سازی اسرائیل به احتمال زیاد خشم جامعه بین‌الملل را در پی خواهد داشت که بر اساس قوانین بین‌المللی سلطه اسرائیل بر این منطقه را غیرقانونی می‌داند.

بیش از نیم میلیون اسرائیلی در بیش از 120 شهرک‌یهودی‌نشین که اسرائیل بعد از جنگ 1967 و اشغال سرزمین‌های فلسطینی در کرانه باختری و شرق بیت‌المقدس ساخته است، سکنی گزیده‌اند.

وجود شهرک‌های یهودی نشین و ادامه ساخت آن‌ها در اراضی اشغالی فلسطینی به مانعی جدی در مسیر تلاش ها برای استقرار صلح در خاورمیانه تبدیل شده است.

سازمان ملل و بسیاری از کشورهای دنیا شهرک‌های اسرائیلی را غیر قانونی می‌دانند چرا که رژیم اسرائیل اراضی محل ساخت این شهرک‌ها را در جنگ سال 1967 میلادی اشغال کرد و بنابر این مطابق کنوانسیون ژنو هرگونه ساخت و ساز در اراضی اشغالی ممنوع است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها