امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117906
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۸
تعداد بازدید: 121
محمود خلیل‌زاده،مدیر و امام مرکز اسلامی فرانکفورت و رئیس فدراسیون شیعیان آلمان در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی فارس به نمایشگاه کتاب فرانکفورت، پیرامون ...

محمود خلیل‌زاده،مدیر و امام مرکز اسلامی فرانکفورت و رئیس فدراسیون شیعیان آلمان در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی فارس به نمایشگاه کتاب فرانکفورت، پیرامون اسلام هراسی در اروپا اظهار داشت: اسلام هراسی ناشی از اطلاع نداشتن مردم اروپا از اسلام است و اگر واقعیت اسلام را بدانند و قرائت اهل بیت به آنها عرضه شود بدیهی است که نسبت به اسلام می‌توانند خوش بینی خوبی داشته باشند.

وی ادامه داد: حرکت‌های خوبی که جریان‌هاهای مختلف به نام اسلام انجام داده‌اند موجب هراس در جامعه اروپا شده اما از سویی سعی شد نگرش و قرائت اهل بیت هم از طریق وسایل مختلف ارتباطی عرضه شود از مساجد و منابع تا مشاوره ها و فضای مجازی و... که کمی این مسئله را تلطیف کرد اما فاصله بسیار است و به نظرم بایستی کتاب‌هایی که مناسب جامعه آلمان است آنهم با ادبیات مناسب منطقه تدوین تالیف و یا ترجمه شود و در جامعه قرائت اهل بیت از اسلام توزیع شود.

رئیس فدراسیون شیعیان آلمان در پاسخ به اینکه مراجعان اغلب خواهان چه کتاب‌هایی هستند ابراز داشت: بیشترین مراجعات ما راجع به قرآن است، در این راستا خواسته بسیار است، پیرامون موضوعاتی چون حقوق زن حقوق کودک و عقاید دینی و بالاخره درباره کنش عملی اسلامی هم مراجعینی داریم.

خلیل زاده به اقشار مراجعه کننده اشاره و یادآوری کرد: در سنین مختلف شخصا مراجعاتی می‌شود بنده تقریبا 17 سالی است که ساکن اروپا هستم.

وی در پاسخ به اینکه طی چند سال اخیر آیا مراجعات افزایش داشته یا نه، گفت: در اوج فشار نسبت به اسلام هراسی هم که بود مراجعاتی داشته‌ام.

امام مرکز اسلامی فرانکفورت در پاسخ به اینکه در برابر تبلیغات منفی داعش فکر نمی‌کنید باید میزان نحوه و اجرای تبلیفات متفاوت شود، افزود: پیش از اینکه داعش ظهور کند جریان سلفی در آلمان رو به رشد بود و وجود داعش باعث شد این روند کند شود طبیعی است که اکنون بستری برای ارائه اسلام ناب با قرائت اهل بیت فراهم می شود که می‌طلبد ما فعالیت بیشتری داشته باشیم.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها