امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۵:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11791
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۵۸
تعداد بازدید: 197
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه در مراسم گرامیداشت روز آفریقا در دفتر مطالعات سیاسی و بین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه در مراسم گرامیداشت روز آفریقا در دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت خارجه طی سخنانی ضمن تبریک پنجاهمین سالگرد روز آفریقا تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره بر ایجاد زمینه های مناسب برای همکاری های اصولی، عملی و پایدار با کشورهای آفریقایی تلاش و برنامه ریزی می‌کند و حمایت از مواضع ملتها و کشورهای آفریقایی و گسترش مناسبات در همه زمینه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی از اهداف اصولی سیاست خارجی ایران از بدو تاسیس جمهوری اسلامی می باشد.

​صالحی افزود: قرن حاضر قرن آفریقا است و تحولاتی که در سالهای اخیر در این قاره شاهد آن بوده ایم به خوبی گویای این است که تحولات بزرگ سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و حتی اقتصادی در آفریقا رخ داده است.

​وزیر امور خارجه همچنین خاطرنشان کرد: در حال حاضر سطح تجارت کشورمان با آفریقا رضایت بخش نیست و لیکن معتقدیم ظرفیتهای زیادی برای گسترش روابط و همکاریهای کشورمان و کشورهای آفریقایی وجود دارد و بر این باوریم که باید موانع کار در زمینه گسترش روابط اقتصادی و کارشناسی شناسایی شده و راهکارهای مناسب آن پیدا شود.

در این مراسم که به مناسبت پنجاهمین سالگرد تشکیل سازمان وحدت آفریقا و اتحادیه آفریقا تشکیل شده بود تمامی سفرای کشورهای آفریقایی مقیم تهران حضور داشتند و نمایشگاه صنایع دستی آفریقا نیز در حاشیه این مراسم از جمله جلوه های ویژه آن بود. 
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها