امروز : پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 30
۱۹:۲۱
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117913
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۸
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، علی لاریجانی عصر امروز در آیین افتتاح نخستین خانه بیداری اسلامی در کشور که با حضور  علی‌اکبر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، علی لاریجانی عصر امروز در آیین افتتاح نخستین خانه بیداری اسلامی در کشور که با حضور  علی‌اکبر ولایتی مشاور عالی رهبر معظم انقلاب در امور بین‌الملل، استاندار اصفهان، شهردار اصفهان و برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و جمعی از پژوهشگران برگزار شد اظهار کرد: بیداری اسلامی دغدغه بسیار مهم دنیای اسلام است.

وی در ابتدای سخنان خود با اشاره به رویداد تاریخی مشروطه در ایران گفت: در نهضت مشروطه ما یک شرایط متفاوتی را در ایران شاهد هستیم چرا که همه جا یکسان فکر نمی‌کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جریان مشروطیت در آذربایجان تا حدی متأثر از جریان روشنفکری و چپ بود ولی جبهه ضداستبدادی نیز در آن قوی بود ولی در تهران جریان مشروطیت یک جریان میانه حال قرار داشت.

وی ادامه داد: جریان مشروطیت در اصفهان به گونه‌ای بود که صبغه دینی و مذهبی در آن متبلورتر و مشخص‌تر بود و حضور آقایانی چون آقا نورالله نجفی در این عرصه تأثیر بسیاری داشت.

لاریجانی افزود: جریان مشروطیت با چالش‌های متفاوت و متعددی روبه‌رو بود که ما در حال حاضر در جریان‌های نهضتی کنونی جهان نیز این مشکل را شاهد هستیم.

وی یادآور شد: جریان مشروطیت با تفکر عدالت‌خواهان شروع شد و نظر آن این بود که قانون شرعی حاکمیت کند ولی این نظریه به مرور زمان به یک ساختاری به نام مجلس و شورا تبدیل شد.

اخبار تکمیلی متعاقباً اعلام می‌شود ...

انتهای پیام/ 63030/ل40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار