امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۱:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117939
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۵
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس،جشنواره بین المللی فیلم مستند الجزیره که برگزارکننده آن شبکه مستند الجزیره است و در دوحه پایتخت قطر برگزار می‌شود از ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس،جشنواره بین المللی فیلم مستند الجزیره که برگزارکننده آن شبکه مستند الجزیره است و در دوحه پایتخت قطر برگزار می‌شود از معتبرترین جشنواره‌های مستند جهان است که با حضور چهره های مطرح و برتر مستند سازان جهان در کشور قطر برگزار می‌شود و امسال مستند ساز مطرح جهان خانم کیم لانگیتو هم در بخش فیلم‌های بلند مسابقه با تازه ترین اثر مستندش حضور دارد. جشنواره فیلم مستند الجزیره در سه بخش فیلم‌های کوتاه و نیمه بلند و بلند برگزار می‌شود که فیلم تفتان در بخش مسابقه فیلم‌های نیمه بلند پذیرفته شده است.

این جشنواره در 22 اکتبر شروع و در 27 اکتبر به پایان می‌رسد.                                                                    

فیلم تفتان داستان زندگی پیرمردی زاهدانی بنام سید محمد امین سیستانی است که توانسته با سنگ ریزه 13 هکتار بیابان خشک و بی آب و علف را تبدیل به یک مجتمع بزرگ تفریحی و فرهنگی نماید و همچنین در این مجتمع با سنگ ریزه های رنگی و سنگ پرتی کارخانه های سنگ بری زیباترین مسجد جهان اسلام را بنا کند . سید محمد امین سیستانی همچنین دورتادور خانه اش برای دهها گنجشک بی پناه لانه ساخته و از راه درآمدی که از طریق مجتمع رفاهی و تفریحی اش بدست می آورد برای کپرنشین ها و زاغه نشین ها و مردم نیازمند لباس و غذا تهیه می کند و بین آنها تقسیم می کند.

بنابراین گزارش، فیلم تفتان تاکنون حضور موفقیت آمیزی در جشنواره های داخلی داشته و در سی امین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران جایزه تندیس و دیپلم افتخار بهترین مستند بخش ملی و در بخش بین الملل نیز جایزه ویژه هیات داوران را بخود اختصاص داده است . همچنین این فیلم در هفتمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت و جشنواره حسنات اصفهان نیز حضور داشته و موفق به کسب جایزه گرفته و در نهمین جشنواره فیلم کوتاه و عکس اردیبهشت هرمزگان نیز در بخش مسابقه حضور داشته و در دو بخش کاندید دریافت جایزه گردیده است و در نهمین جشنواره فیلم کوتاه و مستند رضوی نیز موفق به دریافت جایزه و دیپلم افتخار گردیده است . بیشتر آثار فیلم کوتاه و مستند هوشنگ میرزایی تاکنون در جشنواره های داخلی و خارجی حضور چشمگیر و موفقیت آمیزی داشته است و فیلم با خدا می‌رقصم او نیز به بخش مسابقه سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران نیز راه پیدا گرده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها