امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۸:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117940
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۵
تعداد بازدید: 59
محسن مرادی، رئیس واحد کتابخانه‌ها و شبکه مجازی سازمان فرهنگی‌ هنری شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ...

محسن مرادی، رئیس واحد کتابخانه‌ها و شبکه مجازی سازمان فرهنگی‌ هنری شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از برگزاری نخستین دوره کارگاه «آموزش تخصصی کتابداران کودک» با حضور 30  کتابدار بخش کودک سازمان و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور 22 و 23 مهر سال جاری در مرکز مشارکت‌های فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران خبر داد.

وی اضافه کرد: این دوره، با کتابداران کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و کتابداران کودک نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در استان‌های تهران، البرز، سمنان، قزوین و قم برگزار می‌‌شود، همچنین این دوره در ماه‌های آتـی برای دیگر کتابداران بخش کودک در کتابخانه‌های این سازمان و نهاد کتابخانه‌های عمومی نیز برگزار می‌شود.

مرادی بیان کرد: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با دارا بودن بیش از 69 باب کتابخانه‌ دارای بخش کودک و 3 باب کتابخانه تخصصی کودک مجهز به امکانات و فضای مختص به کودک و بیش از 74 کتابدار متخصص در بخش کودک و بیش از 20 هزار نفر عضو فعال کودک، گسترش فعالیت‌های خود در این زمینه را افزایش داده است.
 
وی افزود: این اقدام به منظور توانمندسازی و ارتقای آگاهی کودکان، ترویج فرهنگ مطالعه مفید، ایجاد عادت به مطالعه از سنین کودکی، همچنین گسترش سواد اطلاعاتی و مهارت اطلاعاتی کودکان صورت گرفته است. دوره حاضر نیز با هدف ارتقای سطح کیفی این گونه خدمات، به وسیله آموزش کتابداران کودک در دو مرحله و در هر مرحله اجرای 5 کارگاه تخصصی طراحی و اجرا خواهد شد. از سرفصل‌های ارائه شده در این کارگاه‌ها می‌توان به ادبیات کودک، روانشناسی رشد، پرورش حس دینی، پرورش خلاقیت، درک و فهم نقاشی و فضاسازی اشاره کرد.

مرادی در پایان گفت: موضوعات کارگاه با نظر سنجی کتابداران بخش کودک و همچنان اساتید و سخنرانان کارگاه‌های مذکور با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با توجه به تجربه و تخصص آنها در موضوعات مشخص شده، انتخاب شده‌اند.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها