امروز : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 26
۰۸:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117969
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۵
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرنگار اعزامی فارس به فرانکفورت، نشست مسئولان ایرانی با رئیس نمایشگاه فرانکفورت برگزار شد. پیش از این محورهای این مذاکره اعلام شده بود ...

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس به فرانکفورت، نشست مسئولان ایرانی با رئیس نمایشگاه فرانکفورت برگزار شد.

پیش از این محورهای این مذاکره اعلام شده بود بر این اساس قرار بود تهران و فرانکفورت درباره این مواضع مذاکره کنند.

بر اساس این گزارش، امیرمسعود شهرام‌نیا رئیس موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، محمود آموزگار دبیر اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، نیکنام حسین پور نماینده وزارت ارشاد در این دیدار با یورگن بووس رئیس این نمایشگاه دیدار و گفت و گو کردند.
 

 

 

وی درخواست رسمی خود مبنی بر میهمان ویژه شدن ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت را مطرح کرد و مقرر شد تا این درخواست به صورت کتبی برای اورسلا هولپ ارسال شود. هم چنین شهرام‌نیا خواستار اختصاص فضای بهتری به غرفه ایران در سال‌های آینده شد و در ادامه بحث هایی در ارتباط با دریافت ویزا و مشکلاتی که وجود دارد را مطرح کرد.

شهرام نیا گفت: آماده ایم که از شما رسما درخواست کنیم تا میهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهران باشید و اگر اجازه دهید نامه درخواست برای این موضوع را برای شما ارسال کنیم.

محمود آموزگار رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران نیز در سخنانی به آکادمی رسمی نمایشگاه کتاب فرانکفورت و تعامل خوبی که اتحادیه با این آکادمی دارد، اشاره کرد و تلاش اتحادیه برای ورود ایران به بازارهای جهانی نشر را شرح داد.

وی ادامه داد: علی رغم اینکه ایران به کنوانسیون برن و قانون کپی رایت نپیوسته است، اتحادیه ناشران و کتابفروشان حق رایت کتاب‌ها را رعایت می‌کند، و با اخذ اجازه از ناشر آثار را منتشر می‌کند.

یورگن باس در ادامه نیز به حمایت های دولت آلمان از حضور در نمایشگاه کتاب فرانکفورت اشاره کرد و گفت: برای ما نیز تعامل با صنعت نشر ایران مهم است.

وی با ابراز تعجب و خرسندی از اینکه ناشران ایرانی حق رایت آثار ناشران خارجی را رعایت می کنند، گفت: با توجه به اینکه ایران به کنوانسیون برن نپیوسته است، متقاعد کردن مسئولان مربوطه برای میهمان ویژه کردن ایران دشوار است، البته غیر ممکن نیست.

وی در ادامه با بیان این مطلب که تاکنون از من خواسته‌اید، که به نمایشگاه کتاب تهران بیایم، اما من تمایل دارم این نمایشگاه را از نزدیک ببینم و سال آینده قطعاً به ایران آمده و از نمایشگاه بازدید خواهم کرد.

وی با بیان اینکه باید همکاری هایمان با یکدیگر به خصوص در بخش آموزشی افزایش یابد، تصریح کرد: نمایشگاه کتاب فرانکفورت وسیع است، با این حال مکان اختصاص داده شده به ایران مناسب نیست و امیدوارم در سال آینده فضای بهتری در اختیارمان قرار گیرد تا مخاطبان راحت تر غرفه مان را پیدا کنند.

یورگن باس، رئیس نمایشگاه کتاب فرانکفورت در ادامه این نشست با بیان اینکه دولت آلمان از ما به خاطر حضور در نمایشگاه کتاب تهران حمایت می کند، گفت: برای ما مهم است که بتوانیم با تمامی فعالان صنعت نشر ایران ارتباط برقرار کنیم.
رئیس نمایشگاه کتاب فرانکفورت با بیان اینکه تا زمانی که ایران کنوانسیون برن را نپذیرفته، قانع کردن مسئولین آلمان برای حضور این کشور سخت است، اظهار داشت: آسان ترین راه برای همکاری ما با شما این است که نماینده ای از ایران به اینجا بیاید و مدتی با ما همکاری کند تا  از این طریق بتوانیم در زمینه نمایشگاه کتاب همکاری هایی با ایران داشته باشیم.

باس افزود: تلاش مان این است که مشکلات دریافت ویزا ایران برطرف شود؛ همچنین برای واگذاری فضای مناسب تر به ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت سال آینده نیز تلاش خواهیم کرد.

وی خاطر نشان کرد: علی رغم درخواست ایران برای حضورم در نمایشگاه کتاب تهران ولی علاقه مند هستم تا در این نمایشگاه حضور داشته باشیم.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها