امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۳:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117975
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۵
تعداد بازدید: 15
رئیس رسانه ملی پس از دیدار با وزیر ارتباطات جمهوری آذربایجان در باکو اعلام کرد: درباره تشکیل کمیته مشترک بررسی مسایل رسانه ای در حوزه های فنی و ...

رئیس رسانه ملی پس از دیدار با وزیر ارتباطات جمهوری آذربایجان در باکو اعلام کرد: درباره تشکیل کمیته مشترک بررسی مسایل رسانه ای در حوزه های فنی و محتوایی به توافق رسیدیم که امیدواریم این کمیته بتواند در جهت پیشبرد فعالیت های رسانه ای و در نهایت ارتقای فعالیت های مشترک دو کشور موثر باشد.

ضرغامی که به دعوت وزیر ارتباطات جمهوری آذربایجان به این کشور سفر کرده است با اشاره به روابط بسیارخوب دو کشور و دو ملت گفت: در مورد مسائل فنی و وجود برخی تداخلات در امواج سیگنال‌های تلویزیونی صحبت شد و خوشبختانه با همکاری هایی که از گذشته داشتیم و امروز هم آقای وزیر اشاره کرد تا حد زیادی این مشکلات حل شده است.

رئیس رسانه ملی با اشاره به روابط فرهنگی بین دو کشور افزود: بسیاری از سریال‌ های ایرانی در جمهوری آذربایجان پخش شده است و از لحاظ فرهنگی بسیاری از برنامه‌های تولیدی دو کشور نزدیک به هم هستند بنابراین اگر هم درباره برخی برنامه ها برداشت رسانه ای متفاوتی وجود داشته باشد خیلی مهم نیست بلکه مهم نگاه جامع رسانه ای است که وجود دارد.

ضرغامی به مسائل منطقه ای و موضوعات رسانه ای نیز اشاره کرد و گفت: فضای سایبری موجود کمک زیادی به داعش کرده است و متاسفانه غرب حاضر نیست خدمات فضای مجازی را برای داعش مسدود کند.

وزیر ارتباطات جمهوری آذربایجان هم در جمع خبرنگاران بیان کرد: همانطور که آقای ضرغامی گفت در حال حاضر مشکلی به نام تداخل امواج و فرکانس های دو کشور وجود ندارد و طرفین با درک متقابل از پخش مطالب و برنامه هایی که مایه آزردگی همدیگر  یا باعث خدشه دارشدن روابط و مصالح ملی و سیاسی یکدیگر شود خودداری می کنند.

وی در پایان عنوان کرد: کمیته مشترک رسانه ای درباره تعمیق و بهبود روابط رسانه ای و محتوای برنامه های رسانه های دو کشور نظارت و فعالیت می‌کند و در جهت تامین منافع و مصالح دو کشور اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

در این سفر وزیر ارتباطات جمهوری آذربایجان با توجه به پیشرفت های فنی صدا و سیما برای خرید فرستنده های پرقدرت دیجیتال از ایران اعلام آمادگی کرد که اولین نمونه این فرستنده ها به زودی به باکو ارسال خواهد شد.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها