امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۱۹:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117996
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله جعفر سبحانی پیش از ظهر امروز در مراسم عمامه‌گذاری طلاب مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره)

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله جعفر سبحانی پیش از ظهر امروز در مراسم عمامه‌گذاری طلاب مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) قم با اشاره به اقدامات خوب و اثرگذار جامعه المصطفی العالمیه اظهار کرد: راه‌اندازی جامعه المصطفی از ثمره‌های انقلاب اسلامی است و تا پیش از پیروزی انقلاب در عالم شیعه چنین جریانی را در رویا هم نمی‌توانستیم مشاهده کنیم.

وی با اشاره به اینکه جامعه المصطفی نهاد مقدسی است که شیعیان را از سراسر جهان به ایران اسلامی دعوت کرده و به تربیت دینی آنها می‌پردازد بیان کرد: همه این دستاوردها در پرتو انقلاب اسلامی است که توانستیم نهادی همچون المصطفی را ایجاد کنیم.

این مرجع تقلید ادامه داد: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید کسانی که پیام‌‏های الهی را ابلاغ می‌کنند و از خدا می‌ترسند از هیچ کس جز خداوند بیم ندارند. بر این اساس شما نیز باید به ابلاغ پیام الهی در کشورهای خود پرداخته و از احدی جز خدا ترس و واهمه نداشته باشید.

آیت‌الله سبحانی با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) که هر کس زمان خودش را بشناسد گرفتار اشتباه نمی‌شود اظهار کرد: طلاب باید درک صحیح و جامعی از شرایط روز داشته باشند و مطابق شرایط و اوضاع زمانه و پیشرفت علم و تکنولوژی حرکت کنند.

وی ادامه داد: طلاب باید توجه کنند که تفنگ ما در شرایط امروز قلم و محتوای فکر ما است که آن هم از قرآن و عقل برگرفته شده است و باید با هوشیاری در برابر تهاجم فکری و عقیدتی دشمنان ایستادگی کنیم.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه مسئولین جامعه المصطفی باید بر روی تربیت طلاب در امر تبلیغ سرمایه‌گذاری کنند گفت: باید بتوانیم مبلغانی آشنا با شرایط و زبان منطقه خود به دنیا معرفی کنیم تا بتوانند معارف اسلام حقیقی را به جهانیان انتقال دهند.

آیت‌الله سبحانی تلاش دشمنان برای تخریب نظام اسلامی را به واسطه ترس از الگو گرفتن سایر کشورها از انقلاب اسلامی دانست و ادامه داد: دشمنان برای ایجاد اسلام هراسی در دنیا به روش‌های مختلفی متوسل شده‌اند که ایجاد گروه‌های تکفیری به ویژه داعش از جمله این نقشه‌ها است.

وی گفت: امروز این گروه تروریستی در کشورهای عراق و سوریه اقدام به شیعه‌کشی کرده و با بی‌منطقی کامل جولان می‌دهند و آمریکا و کشورهای غربی و عربی نیز این گروه را برای رسیدن به مقاصدشان یاری می‌کنند.

این مرجع تقلید در پایان خاطرنشان کرد: امروز سلاح ما در برابر دشمنان علم به همراه منطق است و باید با این دو وسیله، افکار خود را به دنیا عرضه کنیم.

انتهای پیام/78009/ع30/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها