امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۳:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117998
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شیراز، اسحاق جهانگیری، ظهر امروز در بازدید از پارک علم و فناوری شیراز و در جمع فعالان حوزه علم و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شیراز، اسحاق جهانگیری، ظهر امروز در بازدید از پارک علم و فناوری شیراز و در جمع فعالان حوزه علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناور استان با اشاره به نقش کلیدی پارک‌های علم و فناوری در اقتصاد کشور اظهار داشت: این پارک‌ها‌ نقطه اتصال علم و صنعت هستند و سیاست و دغدغه اساسی دولت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و تعریف یک بازار بزرگ برای معرفی محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان است.

معاون اول رئیس‌جمهور ادامه داد: سیاست دولت بر حمایت از تولیدات دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری به‌صورت جدی در برنامه ششم توسعه است.

وی گفت: امروزه استقبال و حمایت جدی از فعالیت‌های متکی به دانش، جایگزینی واردات، توسعه صادرات و جهانی‌شدن و سهیم شدن در بازار جهانی جزء اولویت کشورهای پیشرفته متکی به چرخه علم و فناوری است.

وی یکی از مشکلات اصلی اقتصاد ایران را اتکا به درآمدهای نفتی دانست و افزود: در برنامه ششم توسعه باید از این وابستگی کاسته و نقش نفت در اقتصاد و بودجه تبدیل به وضعی مشابه شود.

جهانگیری با بیان اینکه اقتصاد باید متکی به مغزهای تحصیل‌کرده ایران و مغز باید جایگزین درآمد نفت شود خاطر نشان کرد: توسعه علم و فناوری در کشور باید از مرحله تولید علم تا مرحله تولید محصول به دغدغه مهم اقتصادی کشور تبدیل شود.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه فارس به‌صورت خاص یکی از استان‌های مهم دانشگاهی است گفت: در این استان پارک‌های علمی بیش از دیگر نقاط کشور جوابگوست چراکه فارس ظرفیت‌های مهمی را برای توسعه داراست و شیراز می‌تواند پیشتاز در خط مقدم این حرکت باشد.

جهانگیری برطرف کردن محدودیت‌ها از سوی دولت را با توجه به عدم محدودیت منابع جزء اولویت‌ها دانست و افزود: در صندوق‌های تعریف‌ شده ازجمله صندوق توسعه ملی به‌عنوان بزرگ‌ترین منابع کشور برای سرمایه‌گذاری کارآفرینان، بیش از یک‌هزار میلیارد تومان اعتبار وجود دارد.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه محصولات دانش‌بنیان باید قابلیت عرضه به بازارهای داخلی و خارجی را داشته باشد ادامه داد: پارک علم و فناوری فارس به‌عنوان استان پایلوت باید تبدیل به یکی از پارک‌های نمونه کشور شود.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور نیز در این آیین گفت: مشکلات تجاری‌سازی در استان فارس یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور محسوب می‌شود که در این زمینه صندوق نوآوری و شکوفایی با یک‌هزار میلیارد تومان موجودی آمادگی حمایت از این سرمایه‌گذاران را دارد.

سورنا ستاری با بیان اینکه حل مشکلات بازار، ایجاد بازارهای جدید و صادرات باید در اولویت قرار گیرد اضافه کرد: امسال برای نخستین بار جایزه صادراتی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان تعلق گرفت.
انتهای پیام/2448/ع40/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار