امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۲۳:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117999
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
هوشنگ خندان‌دل امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: ما نیز موافق هستیم در شهر سرعین بخشی از درآمدهای آب‌های گرم در اختیار شهرداری ...

هوشنگ خندان‌دل امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: ما نیز موافق هستیم در شهر سرعین بخشی از درآمدهای آب‌های گرم در اختیار شهرداری سرعین قرار گرفته و متناسب با جمعیت مسافری و گردشگر‌پذیری این شهر در توزیع اعتبارات به این شهر ویژه کمک شود.

وی با اشاره به ساماندهی جمع‌آوری و دفع زباله‌ها و پسماندهای شهری ادامه داد: تعیین جای مناسب برای دفن اصولی و زباله‌ای از ضروریت‌ها است.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور با بیان اینکه جایگاه سی‌.ان‌.جی برای شهرداری نه تنها زیان‌ده نیست بلکه با واگذاری آنها به بخش خصوصی درآمد زیادی را برای خود کسب کنند، گفت: بهتر است از طریق مزایده شهرداری‌ها جایگاه سی‌ان‌جی خود را به بخش خصوصی  واگذار کنند چراکه ما تجربه این واگذاری و کسب درآمدهای خوب برای شهرداری را شاهد بودیم و در این زمینه شاهد تجارب خوب مفید و سازنده هستیم.

خندان‌دل با یادآوری اینکه در جذب سرمایه‌گذاری‌ها شهرداری‌ها باید با معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها حرکتی مفید و موثری را انجام دهند، بیان کرد: ما در توزیع قیر و ماشین‌آلات برای شهرداری‌های بالای 50 هزار نفر جمعیت دو کار را در پیش‌رو داریم که اولی مربوط به توافق نهایی با وزارت دارایی است که لایحه‌‌ای را تقدیم مجلس کنیم تا اعتباری برای توزیع قیر یارانه‌ای و همچنین ماشین‌آلات و به ویژه ماشین‌آلات آتش‌نشانی در اختیار ما قرار دهند.

این مسئول افزود: اگر شهرهای بالای 50 هزار نفر در تامین منابع اعتباری توزیع قیر یارانه ‌که با نصف بها به آنها داده می‌شود با مشکلی روبه‌رو باشند می‌توانیم این مشکل را از محل پرداخت‌هایی که وزارت کشور به شهرداری‌ها انجام می‌دهد محاسبه کرده و تخفیف بدهیم که این نوعی تسهیلات برای شهرداری‌های مناطق خواهد بود.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور در پایان گفت‌وگوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل گفت: به اندازه کافی و با تخصیص منابع مورد نیاز قرار است ماشین‌آلات و قیر مورد نیاز تامین شود تا بتوانیم آنها را در اختیار شهرداران قرار دهیم.

انتهای پیام/62001/ق40/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها