امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۵:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118022
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین بابویی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش شهر تهران در جلسه شورای حمایتی

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین بابویی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش شهر تهران در جلسه شورای حمایتی المپیاد ورزش درون‌مدرسه‌ای شهر تهران که در اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد، در سخنانی با اشاره به اینکه در ساحت زیستی و تربیت بدنی باید دانش‌آموز را به حیات طیبه که هدف نهایی تحول بنیادین است، برسانیم اظهار داشت: مدل المپیاد درون‌مدرسه‌ای، مدلی تربیتی با ابزار ورزشی است و اینکه تلاش کنیم دانش‌آموز قانونمداری را تمرین کند؛ این المپیاد کمک می‌کند تا دانش‌آموز در داخل مدرسه وارد فضا تربیتی شود و دانش‌آموز خود را برای زندگی در جامعه آماده می‌کند.

بابویی افزود: در این المپیاد دانش‌آموز قانونمداری، ارتقای سلامت جسمی، و احترام به دیگران را تمرین کرده و دانش‌آموزان را برای کار فرهنگی و رسانه‌ای تمرین می‌دهیم و در مسائل بهداشتی نیز نوعی تمرین برای دانش‌آموزان است.

وی ادامه داد:‌ فرصت‌هایی که المپیاد ورزشی درون‌مدرسه‌ای ایجاد می‌کند شامل جذابیت تربیت بدنی و ورزش نزد دانش‌آموزان، اجرای خودجوش مسابقات بین کلاسی و حمایت از فعالیت‌های آنهاست.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به رویکردهای المپیاد ورزش‌های درون‌مدرسه‌ای گفت:‌ معکوس کردن هرم توجه به رویدادهای ورزشی دانش‌آموزان، توجه به ورزش همگانی و عمومیت بخشی به ورزش کشور به صورت ساده و بی‌آلایش و به دور از تجملات و کم هزینه برگزار کردن و توسعه مشارکت اولیا از جمله رویکردهای المپیاد ورزشی درون‌مدرسه‌ای است.

وی در خصوص اهداف المپیاد ورزشی یادآور شد: توصیه بازی‌های جوانمردانه و اخلاقمداری و توسعه مهارت‌های ورزشی از جمله اهداف برگزاری المپیادهای ورزشی درون‌مدرسه‌‌ای است.

به گزارش فارس، بابویی به ظرفیت‌های موجود در مدارش اشاره کرد و افزود: این ظرفیت‌ها شامل معلمان، معاونین‌، دانش‌آموزان، انجمن اولیا و مربیان، انجمن ورزشی مدرسه‌ و فضا و امکانات است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش شهر تهران در پایان خاطر نشان کرد: این المپیاد از 26 مهر ماه با حضور 3 میلیون دانش‌آموز در سطح مدارس کشور آغاز می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها