امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118029
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، علی مهاجری صبح امروز در حاشیه نشست بررسی محور گردشگری و تفریحی باغ فتح‌آباد در این باغ در جمع

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، علی مهاجری صبح امروز در حاشیه نشست بررسی محور گردشگری و تفریحی باغ فتح‌آباد در این باغ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کارشناسان میراث فرهنگی از ابتدای ارائه طرح بازسازی باغ فتح‌آباد کرمان تاکنون بر این پروژه نظارت داشته‌اند.

وی اضافه کرد: نتیجه نظارت مستمر کارشناسان میراث فرهنگی بر مرمت باغ فتح‌آباد این بوده که این پروژه به‌ خطا نرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمان ادامه داد: پیگیری برای ثبت جهانی باغ فتح‌آباد در سال‌های آینده صورت می‌گیرد، زیرا در سال‌جاری پیگیر ثبت جهانی روستای تاریخی میمند و کلوت‌ها هستیم و در هر سال فقط می‌توانیم دو اثر را برای ثبت جهانی داشته باشیم.

مهاجری تصریح کرد: انجام بازسازی و مرمت باغ فتح‌آباد در مدت زمان 6 ماه قابل تحسین است.

وی از استقرار کارشناس میراث فرهنگی در باغ فتح‌آباد برای نظارت بر مرمت این مجموعه خبر داد و یادآور شد: مرمت این باغ با نظارت و مشاوره کارشناس میراث فرهنگی انجام شده است.

مهاجری اضافه کرد: نظارت میراث فرهنگی بر مرمت باغ فتح‌آباد به ‌نحوی بود که حتی برای تولید آجرهای مورد نیاز در آن نیز با کارشناس میراث فرهنگی مشورت انجام شد.

وی با اشاره به اینکه کمبود منابع مهم‌ترین چالش برای مرمت آثار تاریخی در ایران است، گفت: برای حضور بخش خصوصی در آثار تاریخی باید برخی از قوانین مزاحم اصلاح شود تا انگیزه لازم به‌ وجود آید.

انتهای پیام/80019/ز20/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها