امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118030
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از عنبرآباد، محمد سالاری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مهم‌ترین بحث سیمای گردشگری منطقه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از عنبرآباد، محمد سالاری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مهم‌ترین بحث سیمای گردشگری منطقه است که آسیب جدی توسط معدن‌کاران به آن وارد شده و باید روند کار هرچه سریع‌تر تعطیل شود.

سالاری بیان داشت: به دلیل پیشرفت کاری چند روز گذشته معدن‌کاران، قلعه تاریخی سموران عنبرآباد متعلق به دوره سلجوقیان در حال نابودی است.

وی افزود: امام جمعه و فرماندار عنبرآباد در این زمینه همکاری لازم را داشته‌اند، اما می‌طلبد تا زمان حضور مجدد کارشناسان و بررسی دقیق حریم قلعه، کار در این معدن تعطیل شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد اظهار کرد: این قلعه متعلق به دوره سلجوقیان و از بناهای مهم تاریخی است که باید از این میراث مهم حفاظت شود.

سالاری تصریح کرد: به زودی کارشناسان استانداری و میراث فرهنگی به این منطقه اعزام می‌شوند تا حریم قلعه مشخص و معدن‌کاران هم بتوانند در چارچوب قانون کار خود را انجام بدهند.

انتهای پیام/80005/ل10/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها