امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۸:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118034
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 142
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مراسم روز جهانی نابینایان ظهر امروز در تالار شیان برگزار شد که این مراسم با حواشی روبه‌رو بود. مراسم اشاره شده به ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مراسم روز جهانی نابینایان ظهر امروز در تالار شیان برگزار شد که این مراسم با حواشی روبه‌رو بود.

مراسم اشاره شده به همت شورای شهر تهران و همچنین معاونت اجتماعی منطقه 4 برگزار شده بود که از 31 عضو شورای شهر تنها 3 نفر در این جلسه حضور داشتند.

علی صابری، عضو روشندل شورای شهر تهران که یکی از برگزار کنندگان این مراسم بود با انتقاد از عدم حضور سایر اعضا در این مراسم گفت: علی‌رغم اینکه دعوتنامه رسمی به تمامی اعضا داده شده بود و آنها را به صورت پیامکی نیز دعوت کرده بودیم اما آنها در این مراسم حاضر نشدند.

ساعاتی از مراسم روز جهانی نابینایان گذشته بود که 2 نفر دیگر از اعضای شورا (الهه راستگو و مجتبی شاکری) در این مراسم حاضر شدند.

در این مراسم گودرزی مدیر عامل شهروند نیز حضور داشت و خبرهای خوشی را برای روشندلان برای ارائه خدمات در شعب فروشگاه شهروند داد.

گودرزی خاطرنشان کرد: با توافقی که صورت گرفته است از اردیبهشت ماه تمهیداتی را برای ارائه خدمات مطلوب‌تر به نابینایان و روشندلان در نظر گرفته شده است به طوری که با حضور افراد نابینا در فروشگاه شهروند یک نفر از پرسنل مجموعه شهروند برای ارائه خدمات همراه این افراد خواهد بود.

در این مراسم نمایندگانی از سازمان بهزیستی کشور، شهرداری منطقه 4 و مدیر عامل انجمن داور حضور داشتند که دقایقی را برای میهمانان سخنرانی کردند.

در ادامه این مراسم نیز تعداد قابل توجهی از نابینایان و روشندلان انتقاداتی را برای به کارگیری جامعه نابینایان در کارهای دولتی داشتند که از روحانی رئیس جمهور کشورمان درخواست کردند که به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشد.

عدم استخدام معلولان بر اساس قانون 3 درصد و همچنین عدم مناسب‌سازی معابر، اماکن و همچنین برخی از مکان‌های فرهنگی از دیگر انتقاداتی بود که امروز برخی از نابینایان مطرح کردند که در ادامه مسئولان حاضر در جلسه قول دادند این موضوعات را در دستور کار قرار دهند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها