امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۷:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118038
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، فرهاد پورفرضی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: بحث تحول نظام ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، فرهاد پورفرضی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: بحث تحول نظام سلامت به عنوان یک برنامه مهم در حوزه سلامت دولت تدبیر و امید در اولویت قرار گرفته است و از 15 اردیبهشت سال‌جاری اجرای این طرح در کشور آغاز شده است.

وی افزود: با اجرای این طرح نیاز مردم در زمینه‌های بیمارستانی و پزشکی تامین شده است و پرداخت‌های بیماران در قبال هزینه‌های بیمارستانی به 8.5 درصد رسیده است که قبل از اجرای طرح نظام سلامت سهم پرداختی بیماران 37 درصد بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ادامه داد: همچنین بیماران برای خرید تجهیزات با مشکل مواجه نیستند و می‌توانند در داخل بیمارستان تجهیزات را با کیفیت بالا و تعرفه دولتی تهیه کنند.

پورفرضی بیان کرد: خوشبختانه شاهد هستیم که پزشکان متخصص به صورت 24 ساعته در بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها حضور دارند و در خدمت مردم هستند.

این مسئول گفت: در مناطق محروم نیز پزشکان مجرب حضور دارند و در این مناطق نیز ارتقای کیفیت ویزیت بیماران انجام شده است و امسال نیز توانسته‌ایم حدود 50 دکتر متخصص را برای استان اردبیل جذب کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل یادآور شد: ترویج فرهنگ زایمان طبیعی سبب شده که در استان اردبیل حدود 2 هزار و 550 نفر زایمان طبیعی را انتخاب کنند به طوری که زایمان طبیعی در اردبیل با افزایش 15 درصدی روبه‌رو شده است.

پورفرضی تصریح کرد: در حوزه بهداشت نیز ساکنان شهرهای زیر 20 هزار نفر زیرپوشش خدمات درمانی قرار گرفته‌اند و پزشکانی نیز برای ویزیت روستاییان جذب شده‌اند و در این راستا حدود 170 هزار نفر در کل استان جمعیت ساکن در حاشیه‌ شهرها را داریم که برای این مردم نیز امکانات بهداشتی و درمانی ارائه خواهد شد.

وی افزود: در نظارت بر تعرفه‌های جدید، سازمان نظام پزشکی بسیار مصمم است و اگر افراد این تعرفه‌ها را رعایت نکنند با برخورد شدید قانونی مواجه خواهند شد و جدیت این موضوع به حدی است که ما امیدواریم با برقراری تعرفه‌های جدید تخلف برخی پزشکان در اخذ مبالغ بیشتر از بیماران کاهش یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ادامه داد: بعد از اجرای طرح تحول نظام سلامت 6 درصد مراجعه به اورژانس افزایش یافته و تعداد 145 متخصص در استان در حال فعالیت هستند که 37 نفر پزشک نیز در مناطق محروم استان حضور دارند.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، پورفرضی در پایان سخنان خود گفت: مردم توجه داشته باشند که در بیمارستان‌ها فقط هزینه حساب شده در صورت‌حساب‌ها را پرداخت کنند و به غیر از این هزینه هیچ پول دیگری پرداخت نکنند.

انتهای پیام/62011/ر40/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها