امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۹:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118041
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
مسعود حسین میرزایی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به اینکه اختتامیه اجلاس و جشنواره امشب برگزار می‌شود، اظهار کرد: تمام افرادی ...

مسعود حسین میرزایی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به اینکه اختتامیه اجلاس و جشنواره امشب برگزار می‌شود، اظهار کرد: تمام افرادی که در طول این چند روز در راستای برگزاری این اجلاس و جشنواره در ابعاد مختلف نقش‌آفرینی داشتند، قرار است که در اختتامیه حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه این برنامه در قالب یک اختتامیه رسمی برگزار می‌شود، اضافه کرد: همچنین شرکت‌کنندگان در مراسم اختتامیه به دستاورد‌های جشنواره مهر تأییدی می‌زنند و به نوعی یک جلسه خدا‌حافظی را از اجلاس و جشنواره بین‌المللی میراث فرهنگی نا‌ملموس 2014 دارند.

دبیر اجلاس و جشنواره بین‌المللی میراث فرهنگی نا‌ملموس با تاکید بر اینکه سخنران اختتامیه این اجلاس و جشنواره علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی است، تصریح کرد: همچنین قرار است که در مراسم اختتامیه این اجلاس و جشنواره از علی‌اکبر ولایتی به دلیل نگارش دانش‌نامه جوانمردی تجلیل شود.

وی با اشاره به اینکه البته در برنامه تلاش شده که به موسیقی نواحی ایران پرداخته شود، ادامه داد: در جای جای برنامه نیز گزیده‌ای از مواریث جهانی جمهوری اسلامی ایران نشان داده می‌شود.

حسین میرزایی با بیان اینکه تأکید بر هم‌افزایی فرهنگی جوامع در راستای دست‌یابی به صلح فرهنگی و پایدار به عنوان پیام آیین اختتامیه اجلاس و جشنواره بین‌المللی میراث فرهنگی نا‌ملموس است، تاکید کرد: بحث تأکید بر محوریت مردم از جمله دستاورد‌های این اجلاس و جشنواره محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه تأکید بر تأسیس مرکز پژوهشی زنان در ICH در شهر اصفهان نیز تأکید تمام جوامع شرکت‌کننده در این جشنواره و اجلاس بوده است، افزود: این مرکز می‌تواند زمینه‌ساز اتفاقات خوب در حوزه زنان و میراث فرهنگی نا‌ملموس باشد.
انتهای پیام/63004/ع30/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها