امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۲۳:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118043
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، پرویز کوثری ظهر امروز در گردهمایی مسئولان سوادآموزی شهرستان‌ها، نواحی و مناطق استان کرمان اظهار

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، پرویز کوثری ظهر امروز در گردهمایی مسئولان سوادآموزی شهرستان‌ها، نواحی و مناطق استان کرمان اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش و سازمان سوادآموزی متعهد شده تا پایان برنامه پنجم میزان بی‌سوادی در جامعه هدف 10 تا 49 سال را به صفر برساند.

وی افزود: با وجود اینکه سه سال از این تعهد گذشته است، اما تاکنون 30 درصد آن عملیاتی شده و باید حداکثر تا پایان سال 95 تعهد اجرایی را به نتیجه برسانیم.

کوثری گفت: طبق آخرین آمار قبولی‌ها و بعد از انجام پالایش‌، پیش‌بینی می‌شود که حدود 130 هزار بی‌سواد در رده سنی 10 تا 49 سال در استان کرمان وجود داشته باشد.

این مسئول خاطرنشان کرد: استان کرمان باید طی سه سال جمعیت آماری سالانه 30 تا 35 هزار نفر را زیر پوشش قرار دهد که بتوانیم به نتیجه نهایی و ریشه‌کنی بی‌سوادی برسیم.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نهضت سوادآموزی کشور ادامه داد: سهمیه ابلاغی به استان کرمان برای هر سال 18 هزار نفر است، بنابراین باید گام‌های بلندتری را در این زمینه با مشارکت بخش‌های مختلف بردارد.

کوثری عنوان کرد: شش استان کشور به لحاظ نرخ بی‌سوادی نسبت به سایر استان‌ها بالاتر هستند و باید علاوه بر سهمیه جاری، برنامه‌ ویژه‌ای را نیز تدارک ببینند.

وی بیان داشت: یکی از چالش‌های اساسی در حوزه سوادآموزی نداشتن اطلاعات اسمی بی‌سوادها بوده که امسال تقریبا 600 هزار نفر از اولیای بی‌سواد را به صورت اسمی شناسایی کردیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: سهم استان کرمان از اولیای بی‌سواد شناسایی شده جامعه آماری مدنظر ما 48 هزار نفر بوده که در دو مرحله ابلاغ کردیم.

کوثری یادآور شد: آنچه اکنون در اختیار داریم، تقریبا 37 درصد از 48 هزار اولیای بی‌سواد شناسایی شده در استان کرمان تعیین تکلیف شدند که 6 هزار نفر زیر پوشش سوادآموزی قرار گرفته‌اند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نهضت سوادآموزی کشور گفت: محور آموزش‌های سوادآموزی، مدرسه و معلمان آموزش و پرورش است، اگر آنها در حیطه جغرافیایی خود کار کنند، مشکلی نخواهیم داشت.

وی اضافه کرد: از نکات برجسته‌ای که موضوع ادغام واحدهای سوادآموزی استان و شهرستان را تسهیل کرد، این است که از ظرفیت بالقوه آموزش و پرورش استفاده کنیم.

این مسئول بیان داشت: 110 هزار مدرسه و حدود 800 هزار معلم در سراسر کشور داریم که باید از این ظرفیت استفاده برده و یکپارچه برای بی‌سوادی قدم برداشت.

کوثری ادامه داد: در حال حاضر بی‌سوادی به عنوان امری ناپسند تلقی نمی‌شود در صورتی که یک معضل اجتماعی است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نهضت سوادآموزی کشور متذکر شد: کیفیت، نظارت و ارزش‌یابی سه رکن اصلی کار سوادآموزی است تا بتوانیم از هزینه و زمان به کار گرفته شده نتیجه مطلوب ببریم.

انتهای پیام/80017/ن40/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار