امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۵:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118055
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، احمد تویسرکانی در «همایش اعضای دادگاه‌های انتظامی و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، احمد تویسرکانی در «همایش اعضای دادگاه‌های انتظامی و رؤسای کانون‌ها و جوامع سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی کشور» اظهار داشت: هزینه‌هایی که امروز ناشی از حل و فصل دعاوی و اختلافات در این حوزه می‌پردازیم به طور قطع ناشی از بی‌ نظمی‌هایی است که در اثر ضعف و نقص قانون، ضوابط و مقررات روی داده است.

وی افزود: در این زمینه گام‌های مؤثری در سازمان ثبت برداشته شده و مجموعه به سمتی پیش می‌رود که این سازمان تأثیرگذاری و جایگاه لازم خود را بیابد.

تویسرکانی اظهار داشت: تبعات ثبت سنتی بسیار زیاد بود و قانون‌گذار هم این موضوع را پذیرفته بود و به دنبال این مسئله با سیاستگذاری‌های صورت گرفته و حمایت قوه قضائیه، قانون مربوط به آن در حال تکمیل است و امیدواریم صورت مسئله بسیاری از آسیب ها و مفاسد در حوزه ثبت بسته شود.

معاون قوه قضائیه اجرای سامانه ثبت الکترونیک اسناد رسمی(ثبت آنی) را گامی برای تحقق فعالیت در محیط شفاف و منظم ارزیابی و تاکید کرد: به مرور آثار این اقدام ملی در جامعه محسوس خواهد بود.

وی با بیان اینکه در ثبت سنتی در برخی از استان ها 30 تا 40 درصد خلاصه معاملات املاک اصلا وارد دفترخانه‌ها نمی‌شد، تصریح کرد: امروز با کمک سامانه ثبت الکترونیکی(ثبت آنی) بخش عمده این مسائل حل شده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها