امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118056
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهرزاد حمیدی در  نشست تخصصی با کارشناسان، مدیران و کارکنان معاونت‌ تربیت‌بدنی و سلامت

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهرزاد حمیدی در  نشست تخصصی با کارشناسان، مدیران و کارکنان معاونت‌ تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش که با حضور وزیر آموزش و پرورش در ساختمان شهید رجایی برگزار شد، اظهار داشت: تمام برنامه‌های این معاونت بر اساس سیاست‌های پنج‌گانه آموزش و پرورش و بر مدار کیفیت‌بخشی استوار شده است.

وی از آغاز به‌کار المپیادهای درون مدرسه‌ای در هفته آینده خبر داد و افزود: در این المپیاد سه میلیون دانش‌آموز تحت پوشش قرار می‌گیرند که بر اساس سیاست ارتقای مدیریت آموزشگاهی در تمام ارکان آموزش و پرورش، جلساتی برگزار شده است تا هم‌افزایی درون دستگاهی شکل بگیرد.

حمیدی احیای کانون‌های ورزشی را با نگاه درون مدرسه‌ای از برنامه‌های مهم این معاونت عنوان کرد و ادامه داد: احیای این کانون‌ها حلقه‌ای است که می‌تواند استعدادهای درون مدرسه‌ای را به هیأت‌های ورزشی متصل کند تا در یک نظام استعدادیابی مشخص بتواند برای ورزش کشور افتخارآفرین باشد.

وی از برگزاری 55 هزار نمایشگاه با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تمام مقاطع تحصیلی در حوزه سلامت خبر داد و خاطرنشان کرد: ساماندهی بوفه مدارس و جدا کردن سرویس‌های بهداشتی از آبخوری‌ها با ابلاغ دستورالعمل هایی در راستای بهبود امنیت غذایی و سلامت دانش آموزان اجرا شده است.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش برگزاری جشنواره نوجوان، اجلاس 400 مدیر تربیت بدنی در مناطق و برنامه جامع تربیت بدنی را از دیگر فعالیت‌های این معاونت برشمرد و ادامه داد: آموزش‌های ضمن خدمت در سطوح استانی و کشوری جشنواره الگوهای برتر تدریس و انتشار نشریات در حوزه سلامت از مواردی است که می‌تواند در توانمندسازی نیروها در حوزه سلامت و بهداشت مؤثر باشد.

حمیدی با اشاره به تفاهم‌نامه‌هایی که آموزش و پرورش با وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ورزش و امور جوانان و سازمان حفاظت از محیط زیست منعقد کرده است، گفت: کمیته‌هایی در این معاونت مسئولیت پیگیری و اجرایی کردن بندهای تفاهم‌نامه را برعهده گرفته‌اند تا آثار این تفاهم‌نامه‌ها بتواند در حوزه‌های استانی و کشوری نمود عینی پیدا کند.

وی با بیان اینکه محتوای درس تربیت‌بدنی در شورای عالی ورزش در سال 84 به تصویب رسیده است، گفت: محتوای این درس براساس کیفیت بخشی تنظیم شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها