امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۸:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118068
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گروه‌های مخالف بحرینی بعد از ظهر شنیه (امروز) با برگزاری نشستی مطبوعاتی بار دیگر اعلام ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گروه‌های مخالف بحرینی بعد از ظهر شنیه (امروز) با برگزاری نشستی مطبوعاتی بار دیگر اعلام کردند که انتخابات فرمایشی رژیم آل خلیفه را تحریم کرده و در آن شرکت نخواهند کرد. مخالفان بحرینی همچنین از هواداران و انقلابیون این کشور خواستند که به این تصمیم پایبند باشند.

مخالفان بحرینی انتخابات پارلمانی آینده بحرین را بیفایده و تداوم وضعیت فعلی در بحرین خوانده و با بیان اینکه انتخابات مذکور به دور از پادشاهی مشروطه و در چهارچوب تک روی در اتخاذ تصمیمات غیر عادلانه برگزار می‌شود، تاکید کردند که مطمئن شدیم که انتخابات آینده تکرار تجربه پارلمان قبلی بر اساس قانون اساسی 2002 است و اختیارات ناقص مجلس نمایندگان در سایه اصلاحات صورت گرفته اخیر بدتر از قبل خواهند بود.

جریان وفای اسلامی بحرین نیز روز انتخابات پارلمانی این کشور را «روز سیاه» خواند و در گامی اعتراض آمیز خواستار پوشیدن لباس سیاه توسط مخالفان در روز انتخاب شد.
 


 

پیش از این نیز شیخ «علی سلمان» دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین در سخنانی در جمع معترضان بحرینی با اشاره به لزوم تحریم انتخابات خواستار مشارکت واقعی در حکومت منامه شده بود.

علی سلمان افزود: از ما می‌خواهند که پای صندوق‌های رای برویم و شهدا و زندانیانمان را فراموش کنیم.

گزارش‌ها حاکی از آن است که انتخابات پارلمانی و شهرداری‌های بحرین در تاریخ 22 نوامبر آینده برگزار خواهد شد. دور دوم این انتخابات نیز در تاریخ 29 نوامبر برگزار خواهد شد.

برای سیستم پادشاهی بحرین مهم نیست که بخش عمده‌ای از مردم انتخابات پارلمانی را تحریم کرده باشند؛ چرا که مصلحت خود را به مصلحت صدها هزار نفر از مردم ترجیح می‌دهد. مردمی که روزانه در کف خیابان‌ها ندای اصلاح و دموکراسی را سر می‌دهند. اما برای آل خلیفه، مردم جز رجوع به خانواده پادشاهی راه دیگری ندارند. 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها