امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۰۵:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118072
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «پرنسا‌لاتینا»، «تانیریس دیه گوئز» نماینده دائم کوبا در سازمان ملل در بیانیه‌ای اعلام ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «پرنسا‌لاتینا»، «تانیریس دیه گوئز» نماینده دائم کوبا در سازمان ملل در بیانیه‌ای اعلام کرد: انتشار نام کوبا در فهرست کشورهای حامی تروریسم از سوی ایالات متحده آمریکا حاوی پیام‌ها و اهداف سیاسی خطرناکی بوده که کوبا آن را بشدت محکوم می‌کند.

«دیه گوئز» افزود: لیستی توسط وزارت امور خارجه آمریکا از سال 1979 در مورد کشورهایی که از تروریسم جهانی پشتیبانی می‌کنند ایجاد شده که این حمایت‌ها شامل ارائه اسلحه و تجهیزاتی برای کمک به رشد و بقای تروریسم در جهان است و آمریکا برای کشورهایی که در این لیست قرار دارند مجازاتی از قبیل تحریم‌های شدید قرار داده است.

واشنگتن از سال 1982 کوبا را در فهرست کشورهای حامی تروریسم  قرار داده است در صورتی هیچ‌گونه مدرک معتبری در مورد حمایت و کمک کوبا از طریق ارسال اسلحه و پشتیبانی‌های دیگر از افراط گرایان و تروریسم‌ها وجود ندارد؛ از دیگر کشورهای موجود در این لیست می‌توان به ایران، سودان و سوریه اشاره کرد.

در نشست کمیته ششم مجمع عمومی سازمان ملل متحد که در خصوص ارتقای حاکمیت قانون در سطح داخلی هر کشور اختصاص داده شده بود، «دیه گوئز» گفت: واشنگتن به دلیل توجیه تحریم‌های شدید اقتصادی، تجاری و مالی خود نسبت به کوبا نام این کشور را در لیست کشورهای حامی تروریسم نگه می‌دارد با این که هیچ‌گونه مدرکی دال بر کمک کوبا به سازمان‌های افراط گرانه و پشتیبان تروریسم وجود ندارد.

هدف اصلی این نشست از بین بردن تروریسم جهانی اعلام شده بود و «دیه گوئز» ضمن اعلام مخالفت شدید خود با انتشار نام کوبا به عنوان یکی از کشورهای حامی تروریسم یادآور شد کوبا از سال 2012 میزبان برگزاری جلسات مذاکرات صلح بین دولت کلمبیا و نیروهای مسلح انقلابی (فارک) بوده و همین امر نشان دهنده حمایت این کشور از برقراری صلح در جهان می‌باشد.

وی همچنین بار دیگر تأکید کرد که کوبا از تصویب کنوانسیون عمومی و کنفرانس جهانی سازمان ملل متحد در مورد راه‌های مبارزه با تروریسم حمایت می‌کند تا راه‌حل‌های جهانی و هماهنگ برای حل این مشکل جهانی و نابودی تروریسم پیدا کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار