امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118074
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جان ویلی پرایس» کمیسیونر منطقه «دالاس» در ایالت «تگزاس» اعلام کرد که «توماس دانکن» ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جان ویلی پرایس» کمیسیونر منطقه «دالاس» در ایالت «تگزاس» اعلام کرد که «توماس دانکن» شهروند لیبریایی تبار که در آمریکا مشخص شد به بیماری «ابولا» مبتلا شده است، تنها به واسطه نژادش و اینکه سیاه پوست بوده مراقبت‌های لازم را دریافت نکرده است.

به گزارش روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست، پرایس که خود یک سیاهپوست است در اینباره اعلام کرد: «آنچه که در این جامعه رخ داده است پیشینه تاریخی دارد. اگر فردی که شبیه من (سیاهپوست) هیچ‌گونه بیمه‌ای نداشته باشد، درمان مشابه را دریافت نخواهد کرد.

طبق این گزارش، مقامات دولت فدرال و ایالتی اعلام کردند که تحقیقات کاملی در خصوص بیمارستانی که دانکن در آن تحت درمان قرار داشت، صورت خواهند داد.

«جس جکسون» فعال سیاهپوست نیز چنین اظهارات مشابهی را مطرح کرد و گفت: «با دانکن به جای آنکه مثل یک بیمار رفتار شود، شبیه یک مجرم رفتار شد.»

با اینحال، سخنگوی بیمارستان تگزاس با ارسال بیانیه‌ای، چنین اظهاراتی را رد کرد و گفت که صرفنظر از ملیت یا توانایی دانکن برای پرداخت هزینه درمان، با این فرد لیبریایی همچون باقی بیماران برخورد شده است.

« توماس اریک دانکن»، یک مرد 42 ساله اهل لیبریا که اولین کسی بود که ابتلای او به ویروس ابولا در داخل آمریکا تشخیص داده شده بود صبح چهارشنبه به وقت محلی در بیمارستانی در تگزاس جان خود را از دست داد.

به گزارش بی بی سی، دانکن، در لیبریا به ویروس ابولا آلوده بود شد و در بیمارستانی در شهر دالاس با داروهای آزمایشی تحت مداوا بود که در نهایت جان خود را از دست داد.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار