امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۱:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118076
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 52
به گزارش گروه بین‌المللی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رئیس هیأت اقدام فوری سازمان ملل برای مبارزه با بیماری ابولا، طی هشداری از تغییر شکل

به گزارش گروه بین‌المللی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رئیس هیأت اقدام فوری سازمان ملل برای مبارزه با بیماری ابولا، طی هشداری از تغییر شکل بیماری همه‌گیر ابولا از وضعیت بحرانی منطقه‌ای به فوریت بین‌المللی و ناکافی بودن پاسخ و اقدامات بین‌المللی برای مقابله با شیوع این بیماری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، «آنتونی بانبوری» رئیس هیأت اقدام فوری سازمان ملل برای مبارزه با بیماری ابولا، روز جمعه (دیروز) طی نشست مجمع عمومی سازمان ملل درباره وضعیت کشورهای در معرض ابولا، هشدار داد که این بیماری همه‌گیر در حال تغییر شکل از وضعیت بحرانی منطقه‌ای به فوریت بین‌المللی است.

وی در اظهاراتی اعلام کرد: «گذر زمان هم‌اکنون دشمن ماست. ویروس ابولا در حال پیشروی به سوی ماست. این اپیدمی فراتر از یک بحران بهداشتی است، زیرا این بیماری هم‌اکنون همه بخش‌های جامعه را در کشورهایی نظیر گینه، سیرالئون و لیبریا تحت تأثیر قرار داده است. ابولا مردم را می‌کشد و نظام بهداشتی را مختل می‌کند و مانع پیشرفت‌های اجتماعی-اقتصادی می‌شود.»

ویروس کشنده ابولا که اولین بار در غرب افریقا مشاهده شد تاکنون جان حدود 3900 نفر را گرفته است و اکنون تهدیدی برای غرب است.

اپیدمی ابولا در حال گسترش در اروپاست و هیئت واکنش اضطراری سازمان ملل متحد در غرب آفریقا می‌گوید که ویروس ابولای وارد شده به اروپا و آمریکا، تهاجمی‌ترین نژاد آفریقایی این ویروس است.

این ویروس کشنده که اصالتی آفریقایی دارد، تاکنون یک پزشک را در اسپانیا، یک نفر را در بیمارستان دالاس در ایالت تگزاس آمریکا و یک تبعه انگلیسی را در کلینیک بیماری‌های عفونی مقدونیه از پای درآورده است.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها