امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۷:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118078
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 52
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر بزودی با صدور فرمانی، برنامه مقدماتی برای برگزاری ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر بزودی با صدور فرمانی، برنامه مقدماتی برای برگزاری انتخابات پارلمانی مصر را به حوزه‌های انتخاباتی در این کشور ابلاغ خواهد کرد.

منابع مطلع در مصر با اعلام این خبر به روزنامه «الیوم السابع»، افزودند که بر اساس این اتفاق، قرار است کمیته‌ای به دستور السیسی تشکیل شود که حوزه‌های انتخاباتی را بر اساس میزان جمعیت مناطق و وضعیت جغرافیایی آن‌ها تعیین می‌کند.

بعد از برکناری «محمد مرسی» در جریان اعتراضات 30 ژوئن سال ۲۰۱۳ پارلمان این کشور نیز منحل شد.

بر اساس نقشه راهی که بعد از برکناری مرسی و روی کار آمدن دولت موقت تعیین شده بود قرار شد بعد از تدوین قانون اساسی و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات پارلمانی نیز در مصر برگزار شود. انتخابات ریاست جمهوری نیز در خردادماه گذشته برگزار شد که در نتیجه آن السیسی به قدرت رسید.

انتخابات پارلمانی بعد از تدوین قانون اساسی و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آخرین بند نقشه راه تعیین شده توسط ارتش و قوای موسوم به انقلابی بعد از برکناری مرسی به شمار می‌رود.

در کشاکش این اتفاقات، محاکمه سران جماعت اخوان المسلمین در مصر هنوز ادامه دارد (جزئیات بیشتر) و حتی نزاع سیاسی منطقه‌ای میان حامیان و مخالفان اخوان یعنی عربستان، بحرین و امارات (مخالف) و ترکیه و قطر (حامی) همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/ص
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها